NBA LIGA

Sjajni Kobe Bryant protiv Dallasa, Miami nezaustavljiv!

25.02.2013 u 10:47

Košarkaši Miamija ostvarili su i 11. uzastopnu pobjedu u NBA ligi. U svojoj su American Airlines Areni svladali Cleveland 109:105, a LeBron James je bivšem klubu ubacio 28 koševa

Aktualni su prvaci na početku drugog poluvremena imali 22 koša prednosti, ali Cavaliersi su treću četvrtinu dobili 36:17, a u istom su ritmu nastavili i na početku zadnje dionice. Nešto više od pet minuta prije kraja imali su osam poena prednosti (97:89), ali Miami se izvukao i pronašao put do pobjede. Posebne zasluge za to idu Dwyaneu Wadeu koji je u tih zadnjih pet minuta ubacio 11 od svoja 24 koša. Otkad je James u ljeto 2010. otišao u Miami, Cavaliersi protiv Heata imaju omjer pobjeda i poraza 1-8.

Vodeći sastav Zapadne konferencije San Antonio zaključio je gostujuću turneju od devet utakmica pobjedom u Phoenixu (97:87). Tony Parker nije igrao za Spurse zbog problema s mišićem desne ruke, a među šestoricom igrača s dvoznamenkastim brojem poena najefikasniji su bili Kawhi Leonard i Patty Mills koji su ubacili po 16. Spursi su bili bolji od Sunsa šesti put zaredom i deveti put u posljednjih deset dvoboja.

Oklahoma City je deklasirala Chicago 102:72, priuštivši Bullsima najgoru šutersku večer ove sezone. Chicago je završio utakmicu sa samo 29,1 posto ubačaja, a u jednom je trenutku u trećoj četvrtini bio na 44 promašaja u 55 pokušaja! Russell Westbrook je za Thunder postigao 23 koša, a Kevin Durant je dodao 19, uz 16 skokova.

Los Angeles Lakersi su loveći osmo mjesto na Zapadu došli do treće uzastopne pobjede. Kao gosti su svladali Dallas 103:99, a Kobe Bryant je u šuterskom nadmetanju nadmašio Dirka Nowitzkog. Zaključio je Bryant ogled s 38 koševa, 12 skokova i sedam asistencija, s time da je ubacio 14 koševa u zadnjoj četvrtini, odnosno sedam u posljednje tri minute. Nowitzki je za Maverickse ubilježio 30 poena i 13 skokova. Lakersi su sada na omjeru 28:29, a osmoplasirani Houston na 31:27.

Memphis je do sedme uzastopne pobjede došao u New Yorku, svladavši Brooklyn 76:72. Zach Randolph se istaknuo sa 16 koševa i 14 uhvaćenih lopti, a Marc Gasol je dodao 14 poena za Grizzliese koji su dobili svih osam utakmica ove sezone u kojima su zadržali suparnika ispod 80 koševa.

Golden State je slavio protiv Minnesote 100:99 i došao do treće pobjede zaredom, nakon niza od šest uzastopnih poraza. Čovjek s klupe Jarrett Jack predvodio je Warriorse s 23 koša i osam asistencija, dok je kod domaćina sjajan bio Ricky Rubio sa 16 poena, 11 asistencija, osam skokova i šest ukradenih lopti. New York je prekinuo seriju od četiri poraza, nadigravši Philadelphiju 99:93. Carmelo Anthony s 29 i Amare Stoudemire s 22 koša bili su najbolji kod Knicksa.

NBA liga, nedjelja:

Dallas - Los Angeles 99-103 (Nowitzki 30k, 13s / Bryant 38k, 12s, 7a, Nash 20k)

Phoenix - San Antonio 87-97 (Gortat 21k, 12s / Mills 16k, Leonard 16k)

Minnesota - Golden State 99-100 (Williams 23k, 12s / Jack 23k, 8a, Lee 22k, 13s)

Miami - Cleveland 109-105 (James 28k, 8a, Wade 24k / Waiters 26k)

New Orleans - Sacramento 110-95 (Davis 20k, Gordon 17k, 8a / Salmons 18k)

Brooklyn - Memphis 72-76 (Williams 24k / Randolph 16k, 14s, Gasol 14k)

New York - Philadelphia 99-93 (Anthony 29k, Stoudemire 22k / Holiday 30k)

Portland - Boston 92-86 (Matthews 24k, Batum 18k / Pierce 23k, 8a)

Oklahoma City - Chicago 102-72 (Westbrook 23k, Durant 19k, 16s / Robinson 13k, Deng 13k)

11. Dallas 55 25 30
12. Minnesota 53 20 33