DRAMA SE NASTAVLJA

Slaven krasnim golovima povukao Zadar na rub opstanka!

11.05.2014 u 16:50

Nogometaši Slaven Belupa ostvarili su pobjedu u nedjeljnoj utakmici 35. kola MAXtv Prve lige. Svladali su Zadar s visokih 5:1

Slaven je u Koprivnici nastavio svoj veliki bijeg s dna , a trijumfom u izravnom dvoboju izjednačio se sa Zadrom na ljestvici MAXtv Prve lige. Samim time borba za opstanak potpuno se zakomplicirala u domaćem prvenstvu. Tko će ispasti saznat ćemo tek nakon posljednjeg kola.

Koprivničani su sve riješili već u prvom poluvremenu. Sjajnu dugu loptu u 9. minuti majstorskim je poluvolejom u pogodak pretvorio Filip Ozobić te tako načeo Zadrane koji ne znaju za pobjedu niti remi u posljednjih osam utakmica.

Isti igrač bio je strijelac i u 25. minuti. Ovaj je put zabio nakon kvalitetne povratne lopte. Njegov prvi udarac završio je u bloku, no drugog je poslao u praznu mrežu.

U prvom dijelu pao je i treći gol za domaće. Nakon osvojene lopte u opasnoj zoni Matoš je bio taj koji je opalio s više od dvadesetak metara, a lopta je odsjela u rašljama gostujućeg gola.

Muke su se za Zadar nastavile u drugom dijelu, a u 65. minuti Slaven je zaradio kazneni udarac i crveni karton Josipa Bilavera. S bijele točke siguran je bio Delić.

U 74. minuti viđen je još jedan prekrasan gol, ovaj put u domaćoj mreži. Zabio ga je Josip Tadić silovitim udarcem iz slobodnjaka, koji je odsjeo malo ispod grede. No, to je bilo sve od Zadra koji se morao pomiriti s neugodnim porazom.

Do kraja susreta pobjedu Slavena zaokružio je Glavina, koji je prešao vratara i poslao loptu u praznu mrežu.

Na ljestvici MAXtv Prve lige Slaven i Zadar sada imaju po 32 boda, jednako kao i Osijek, dok Dragovoljac ima tri manje. Koprivničani u zadnjem kolu gostuju u Rijeci, Zadar igra doma s Istrom, a Osijek i Hrvatski dragovoljac međusobno.