Španjolska nakon Eura u još jednom finalu; nezaboravna godina za Crvenu Furiju!

• J.B./Hina
  • Zadnja izmjena 05.08.2024 21:32
  • Objavljeno 05.08.2024 u 21:32

Muška nogometna reprezentacija Španjolske prvi je finalist olimpijskog turnira, nakon što je preokretom došla do pobjede 2-1 protiv reprezentacije Maroka u polufinalnom dvoboju odigranom na stadionu Velodrome u Marseilleu.

Marokanci su poveli pogotkom Souifanea Rahimija iz kaznenog udarca u 37. minuti. Izjednačio je Fermin Lopez u 66. minuti, a isti je igrač u 85. minuti asistirao Juanluu Sanchezu za konačnih 2-1.

Zemlja aktualnih europskih prvaka tako će imati priliku boriti se i za olimpijsko zlato, a suparnik će im biti pobjednik polufinalnog dvoboja između Francuske i Egipta, koji je na rasporedu od 21 sat u Lyonu.

Finale će biti odigrano u petak, 9. kolovoza, s početkom u 18 sati, na pariškom Parku prinčeva.