NAPOLI POSRNUO

Trener Juvea u pobjedi koristio Pjacu, a Mandžu ni minute

02.10.2016 u 23:19

Nogometaši Juventusa s uvjerljivih su 3-0 slavili na gostovanju kod Empolija, dok je Napoli poražen s minimalnih 1-0 u Bergamu od domaće Atalante bez većeg doprinosa hrvatskih nogometaša.

Empoli je sve do 65. minute držao 0-0 protiv Juventusa, ali je onda aktualni prvak u samo pet minuta postigao tri pogotka.

Pobjedu 'staroj dami' donijeli su Argentinci. Empoli je načeo Paulo Dybala (65), a potom je u razmaku od tri minute dvaout mrežu zatresao Gonzalo Higuain (67, 70).

Marko Pjaca je u 73. minuti zamijenio Dybalu te u završnici utakmice dvaput došao blizu pogotka, no njegove je udarce u 86. i 88. minuti odličnim obranama zaustavio Lukasz Skorupski.

Mario Mandžukić nije ulazio u igru.

Juventus se pobjedom odvojio od najbliže pratnje, jer je Napoli kiksao u Bergamu, gdje je Atalanti za pobjedu dovoljan bio pogodak Petagne u 9. minuti. Marko Rog i Ivan Strinić ponovno nisu zaigrali ni sekunde za Napoli.

Palermo je do posljednje sekunde gostovanja kod Sampdorije imao pobjedu u džepu, zahvaljujući trećem ovosezonskom pogotku bivšeg igrača zaprešićkog Intera Makedonca Ilije Nestorovskog iz 60. minute. No, u petoj minuti sudačke nadoknade Sampdoria je uspjela preko Brune Fernandesa doći do izjednačenja, a dojam je da je hrvatski vratar Josip Posavec mogao malo bolje reagirati, iako je Portugalčev udarac bio snažan i prilično precizan. Ante Budimir je cijelu utakmicu odgledao sa Sampdorijine klupe za pričuve.

Genoa je pod vodstvom našeg trenera Ivana Jurića stigla do treće ovosezonske pobjede, a druge u gostima. Za slavlje u Bologni zaslužan je bio 21-godišnji Argentinac Giovanni Simeone, pogotkom u 77. minuti. Domaći su od 43. minute igrali s igračem manje, zbog isključenja Gastaldella. Na suprotnoj strani je u 85. minuti Gentiletti zaradio drugi žuti karton, ali je samo dvije minute poslije Bologna opet ostala s igračem manje, kad je isključen Džemaili.