LIGA PRVAKA

UŽIVO: Barcelona napravila čudooo, prošla i Borussia

08.03.2017 u 20:35

Danas su bile na rasporedu druge dvije uzvratne utakmice osmine finala Lige prvaka Barcelona je kao domaćin svladala PSG 6:1 i nadoknadila 0:4, a Borussia je slavila protiv Benfice 4:0 nakon poraza u prvom susretu 1:0

Barcelona - PSG 6:1 (prva utakmica 0:4) - kraj, barca prolazi

90+5' - 6:1 - GOOOL - za povijest, prvi puta da je netko u Ligi prvaka nadoknadio minus 4, Sergi Roberto je strijelac

90' - 5:1 - GOOOL - Neymar iz penala, ludnica, i drama

88' - 4:1 - GOOOL - Neymar vraća nadu

85' - mat pozicija za Di Mariju, ali nije pogodio okvir vrata Barcinog gola

80' - sve je manje nade za Barcu koja očajnički pokušava napraviti pritisak, ali izgleda da je umor učinio svoje

73' - Cavani je bio neoprezan, na kraju je lopta došla do Messija, ali njegov udarac sa 15 metara prošao je pored gola

64' - Ter Stegen je obranio zicer Cavaniju

62' - 3:1 - GOOOL - Rakitić nije ispartio Kurzawu koji je nekako dao povratnu za Cavanija, a ovaj je pogodio za veselje Parižana, Barca sada mora zabiti još tri za prolaz

61' - požutio je Ivan Rakitić

59' - PSG je pritisnuo, počeo prijetiti, Barca opasno živi

52' - Cavanijeva vratnica, PSG je bio najbliže dosad svojem pogotku koji bi najvjerojatnije riješio pitanje prolaska

49' - 3:0 - GOOOL - Neymar je iznudio penal, dvojbena situacija, a Messi ga je realizirao

45' - kraj prvog dijela, zasluženi pljesak Camp Noua svojim ljubimcima

40' - 2:0 - GOOOL - mini majstorija Inieste, a Kurzawa pogađa vlastitu mrežu, Barca je na pola puta do čuda

• +6
Osmina finala LP, Barcelona - PSG Izvor: Reuters / Autor: Sergio Perez

34' - Suarez je isprobao spremnost Trappa koji nije imao pretežak zadatak

27' - očekivana nadmoć domaćina u posjedu lopte, ali nema pravih prilika. PSG je primirio Katalonce

17' - prijeti Barca udarcima iz daljine, prvo Messi pa Neymar

11' - dvije dvojbene situacije, prvo je Barca tražila penal, a sada i PSG, oba puta je lopta pogodila ruku

3' - 1:0 - GOOOL - savršen početak Barce, kakav je željela, Suarez je zabio iz gužve

1' - počelo je...

Luis Suarez gol vs PSG

Borussia D. - Benfica 4:0 (prva utakmica 0:1)

85' - 4:0 - GOOOL - hat-trick Aubameyanga

61' - 3:0 - GOOOL -drugi gol Aubameyanga, Borussia je pred polufinalom

59' - 2:0 - GOOOL - Pulišić je bio asistent kod prvog gola, sada je zabio

• +3
Osmina finala LP, Borussia D. - Benfica Izvor: Reuters / Autor: Wolfgang Rattay

45' - kraj prvog dijela

32' - probudila se i Benfica i složila par opasnih situacija pred golom njemačke momčadi

20' - domaćin je bolji, zasluženo vodi, loša vijest za Portugalce, Borussia nikad nije izgubila kada je Aubameyang zabio u Ligi prvaka kod kuće

4' - 1:0 - GOOOL - Aubameyang se odmah iskupio za promašaje iz prvog susreta te poništio prednost gostiju

------------------------------------------------------------------------------------------------

Uoči susreta mediji su imali samo jedno pitanje za trenera Barce Luisa Enriquea - može li njegova momčad dostići ogromnu prednost Parižana?

'Ako neka ekipa može zabiti četiri gola nama, onda sigurno i mi možemo toj ekipi zabiti šest golova!', samouvjereno je odgovorio Enrique i nastavio:

'Već sam nekoliko tjedana uvjeren kako ćemo u jednom trenutku uzvratne utakmice biti blizu ostvarenja našeg cilja. PSG nas je bez daljnjeg nadigrao u prvom susretu, no igraju se dvije utakmice i ono na Parku prinčeva bilo je samo prvo poluvrijeme. Još uvijek nije sve riješeno. Ima se igrati više od devedeset minuta pred našim navijačima, a u tom periodu jako se puno toga može dogoditi.'

Strateg gostiju, Unai Emery, na Nou Camp dolazi s jasnim ciljem...

'Vrlo je jednostavno, cilj nam je odigrati baš kao i u prvom susretu. Zaboravimo rezultat i našu prednost, igrajmo kao da je 0:0, pokažimo momčadsku igru, dominirajmo, te onda neće biti problema oko prolaska dalje. Moramo odigrati kao jedan, svi zajedno se braniti i napadati, i samo nastaviti ono što smo započeli u Parizu', kazao je trener PSG-a i zaključio:

'Znam Barcelonu i znam za što je sposobna, a uz to će danas imati i vjetar u leđa od svojih navijača. Respektiram domaćina, no u potpunosti vjerujem u svoju ekipu i očekujem prolazak u sljedeću fazu natjecanja.'

U isto će se vrijeme na Signal-Iduna-Parku u Dortmundu voditi taktički rat Borussije i Benfice.

'Benfica nije samo veliko ime, već se radi o velikom klupu i igračima koji znaju što trebaju napraviti. Igrači velikih klubova su uvijek puni samopouzdanja u ovakvim utakmicama. Mi smo spremni za utakmicu i nije nas strah. Želimo napadati i postizati golove kako bi se riješili rezultata iz prve utakmice. Čak i da smo pobijedili u Lisabonu, željeli bi odraditi dobar susret u Dortmundu. Znamo koji nam rezultat treba, sada se želimo fokusirati na naš cilj a to je postizanje pogodaka uz stabilnu igru u obrani. Rezultat prvog susreta bio je paradoksalan, no znamo za što smo sposobni i vrlo smo sretni što imamo priliku kod kuće preokrenuti rezultat. Bit će ovo izvanredna utakmica', kaže trener 'žuto-crnih' Thomas Tuchel.

Trener Benfice Rui Vitoria najavio je susret u Dortmundu:

'Mi smo naviknuti na ovakav tip stadiona i volimo igrati u ozračju kakvo će nas dočekati u Dortmundu. Već smo neko vrijeme zajedno, a imam i niz igrača s velikim klupskim i reprezentativnim iskustvom. Utakmica s Borussijom iziskuje mnogo opreza, igrat ćemo kako to bude diktirala igra no gledat ćemo kako zabiti gol. Znamo kako oni igraju kod kuće...', kaže Vitoria.