ŠAMPIONI

Večeras je njihova fešta; Jadran obranio naslov prvaka Hrvatske

28.05.2024 u 21:01

Splitski vaterpolisti došli su i do treće pobjede u finalu protiv Juga te tako osvojili drugi naslov prvaka Hrvatske.

Vaterpolisti splitskog Jadrana slavili su u trećoj finalnoj utakmici prvenstva Hrvatske u Poljudu protiv dubrovačkoga Juga s 11:8 (3:1, 4:3, 2:2, 2:1) te s glatkih 3:0 u pobjedama obranili naslov prvaka Hrvatske.

Jadran je lani, također u finalu protiv Juga, ali s 3:2, postao po prvi puta prvak.

Dvoboj u Splitu pripao je jadranašima, koji su u poluvremenu imali tri razlike, a s tom prednošću se ušlo i u zadnju četvrtinu. Splitska momčad je iskustvom sačuvala pobjedu i uslijedilo je slavlje izabranika Jure Marelje.

Kod Jadrana je Loren Fatović dao četiri, a Konstanstin Harkov i Jere Marinić-Kragić po tri gola, dok se još u strijelce upisao i Josip Vrlić, a vratar Ivan Marcelić je imao 11 obrana. Kod Juga su po dva gola dali Franko Lazić i Maro Joković.