06.02.2014 u 21:44

• +5

MAXtv Prva liga, zaostala utakmica: Istra - Dinamo

Izvor: Pixsell / Autor: Dusko Marusic/PIXSELL

Nogometaši Dinama ostvarili su pobjedu u zaostaloj utakmici MAXtv Prve lige. Slavili su na gostovanju u Puli 3:1 i tako povećali svoju prednost na vrhu ljestvice…

Proljetni dio prvenstva počeo je bez iznenađenja. Iako je bio u rezultatskom zaostatku na samom početku, Dinamo je okrunio dominaciju na terenu preokretom te zasluženo upisao tri boda na neugodnom gostovanju u Puli.

Dinamo je čvrsto otvorio utakmicu i imao posjed lopte na samom početku, no zatim ga je Istra iznenadila. U 12. minuti Mirko Kramarić izborio je slobodan udarac u opasnoj zoni, kojeg je fantastičnim udarcem Slavko Blagojević pretvorio u vodstvo domaćih.

Modri se nisu dali izbaciti iz takta i nastavili su pritiskati svojeg protivnika, što je nagrađeno u 22. minuti, kada se na pravom mjestu našao Alžirac Soudani, kojem glavom iz blizine nije bilo teško izjednačiti rezultat.

Ostatak prvog dijela bio je u znaku gostiju, a Istra je rijetko prelazila preko centra. Dinamo je pak napravio nekoliko opasnih gužvi, a Čop glavom te Pamić s ruba kaznenog prostora bili su najbliži pogotku, no na odmor se ipak otišlo s 1:1.

U drugom dijelu ušli su Cleyton i Halilović za Dinamo, a utakmica je živnula. Istra je prva zaprijetila, kada je Kramarić u 52. minuti pucao glavom iz blizine, ali lopta je otišla pokraj gola. Dvije minute kasnije velika šansa za Dinamo, Cleyton je nakon proigravanja Halilovića izašao sam pred Ježinu, ali njegov slab udarac brani vratar Istre nogom. Uzbudljivu fazu utakmice kompletirao je Soudani lob udarcem škaricama koji je Ježina morao vaditi ispod grede.

U 69. minuti 'modri' su kompletirali potpuni preokret, a Brazilac Cleyton pokazao je da bi mogao biti dostojna zamjena Sammiru. Njegova odlična lopta u prostor pronašla je Duju Čopa, koji je izašao sam pred Ježinu i uspješno ga svladao.

Istra nije imala snage za povratak u utakmicu. Nije uspjela stvoriti pravu šansu za izjednačenje, a u 75. minuti sve je bilo riješeno. Opet je bio strijelac Duje Čop, koji se dobro snašao nakon proigravanja Soudanija i iz blizine poslao loptu u mrežu.

Do kraja dvoboja 'modri' su rutinski priveli posao kraju, uz poništen gol Soudanija i propušten zicer Halilovića u završnici, te tako upisali tri boda, s kojima su povećali prednost na velikih osam bodova ispred Rijeke i Hajduka, koji im jamče mirnije proljeće i vrlo vjerojatnu obranu naslova.