Od 1962. do 1964. godine ulicama Bostona harao je davitelj koji se smatra odgovornim za smrt najmanje 11 žena u slučaju koji je postao poznat pod nazivom 'ubojstva najlonskim čarapama'
Iako je glavni osumnjičeni kandidat za Bostonskog davitelja bio Albert DeSalvo, stručnjaci nikada nisu mogli naći dovoljno dokaza da ga optuže za smrt bilo koje od žrtava. DeSalvo je prvo priznao da je ubio desetak žena, među kojima i 19-godišnju Mary Sullivan. Neka priznanja dao je pod hipnozom, druga u budnom stanju, a treća je ispričao kolegi iz zatvora. Zanimljivo je da su istražitelji u njegovim pričama otkrili informacije koje je mogao znati samo ubojica, ali i neke nedosljednosti. Davitelj je kasnije porekao priznanje pa nikada nije osuđen. Izboden je na smrt u zatvoru 1973. dok je služio doživotnu kaznu za pljačke i neke druge seksualne zločine.
Neki su kriminolozi smatrali da je za sva ubojstva najlonkama odgovoran jedan serijski ubojica, a drugi da ih bilo više, od kojih su neki mogli biti imitatori.
11. srpnja ove godine bostonska je policija objavila da je uz pomoć DNK otkrila dokaze koji DeSalvu povezuju s ubojstvom Mary Sullivan. Kako bi ponovno otvorili slučaj stručnjaci su morali smisliti način da dođu do novih dokaza. U stilu CSI filmova pokupili su bocu koju je odbacio DeSalvin nećak i DNK iz njegove sline usporedili s onom koja je pronađenu na mjestu zločina. Analiza genetskih markera na kromosomu Y koji se prenosi muškom linijom utvrdila je gotovo potpuno podudaranje, isključila je čak 99,9 posto populacije - na sreću istražitelja DeSalvo je imao rijetku vrstu kromosoma Y. Ova činjenica bila je dovoljan razlog da se na sudu dobije osnovana sumnja i ishodi nalog za ekshumaciju kako bi se obavila izravna analiza njegove DNK.
Konačno su 19. srpnja državni tužitelji i policijski dužnosnici objavili kako rezultati potvrđuju da su sjemene tekućine s mjesta zločina iz 1964. uistinu pripadale DeSalvu. Tragovi muške DNK otkriveni su krajem 2012. na ostacima Mary Sullivan i deke na kojoj je pronađeno njezino tijelo. Napredna analiza već raspadnutih ostataka DNK ne bi bila moguća bez fascinantnog razvoja suvremene forenzičke tehnologije. Bostonska policija objavila je da nema dovoljno DNK za analizu drugih slučajeva, međutim, najavila je da će ponovno, na temelju novih dokaza, istražiti 'Zaboravljeni slučaj'.