Popularni servis za mikrobloging uveo je mogućnost uskraćivanja sadržaja i za pojedine zemlje, umjesto samo globalnog
Poput mnogih drugih internetskih i tehnoloških tvrtki, čini se da će Twitter - u nastojanju da se proširi na nova tržišta i zaradi više novca - biti spreman zažmiriti kad su osjetljive teme poput ljudskih prava u pitanju.
Prije bi obrisani tvit nestao u potpunosti s tog servisa. Twitter bi to činio uglavnom kad bi naišao na link vezan uz dječju pornografiju. Sad će se moći obrisati u pojedinim zemljama, ako njegov sadržaj krši njihove zakone, a da pritom ostane vidljiv u zemljama u kojima nema tih problema.
Kad god ukloni tvit, Twitter će objaviti obavijest o tome. Sličnu praksu ima i Google, koji na zahtjev vladinih ustanova, institucija i organizacija uklanja sporne rezultate pretrage. Twitter također namjerava i objavljivati te zahtjeve, piše USA Today. Zasad ju, kažu u Twitteru, još nisu koristili.
Tvitovi su pokazali svoju snagu i značaj u brojnim prosvjedima diljem svijeta, naročito u revolucionarnim prevratima poput onog koji je vlasti koštao egipatsku vladu prije godinu dana.
Twitter je prihvatio tu ulogu, no njihova nova tehnologija filtriranja sadržaja pokazuje kako su spremni na kompromise s onima protiv kojih su prosvjedi upereni, ne bi li ostvarili ambiciozne planove povećanja broja korisnika s oko sto milijuna na više od milijardu.