Nakon što su ispitani svi svjedoci, iz istražnog zatvora u Remetincu pušteni su Ivan Čehok, bivši varaždinski gradonačelnik i bivši saborski zastupnik, zatim Zlatko Horvat, bivši zamjenik varaždinskog gradonačelnika i saborski zastupnik, te Miroslav Bunić, predsjednik Uprave Zagorje-Tehnobetona
'Jutros u 9 sati USKOK je saslušao zadnjeg svjedoka, nakon čega je o tome obavijestio zagrebački Županijski sud koji je izdao naredbu o puštanju mog klijenta na slobodu', doznajemo od Vlade Sevšeka, Čehokovog odvjetnika.
Zajedno s Čehokom na slobodu je puštena i njegova dugogodišnja desna ruka, Zlatko Horvat, dok je Bunić pušten ranije jer je zadnji svjedok vezan uz djela za koje se on sumnjiči ispitan još jučer. Među ispitanim svjedocima bili su i neki već ranije pritvoreni varaždinski poduzetnici, odnosno djelatnici gradske uprave.
'Saslušavanjem svih svjedoka otpao je pritvorski razlog opasnosti utjecaja na svjedoke, te su osumnjičeni pušteni na slobodu. Time više nije aktivno ni njihovo jamstvo', pojašnjava Sevšek.
Čehok, Horvat, Bunić i Stanko Vitez, bivši pročelnik Upravnog odjela za prostorno uređenje Grada Varaždina, odvedeni su u istražni zatvor još 17. siječnja. Nakon saslušavanja svjedoka oko izdavanja građevinskih i lokacijskih dozvola mimo reda u zamjenu za povoljnije cijene stanova, Vitez je pušten 11. veljače, dok je ostaloj trojici istražni zatvor bio produljen za mjesec dana.
Povodom njihovog privođenja, USKOK je izvijestio da osnovano sumnja kako su Čehok, kao gradonačelnik Grada Varaždina, i Horvat, kao zamjenik gradonačelnika Grada Varaždina, od ožujka 2003. do lipnja 2011. na traženje Bunića pogodovali poduzeću koje vodi kod dobivanja i realizacije poslova s Gradom Varaždinom, kao i kod podmirenja obveza s osnova komunalnih doprinosa. Time je, tvrdi USKOK, prouzročena šteta Gradu Varaždinu u iznosu od najmanje 6,4 milijuna kuna.
Kao protuuslugu za pogodovanje, navodi USKOK, Čehoku i Horvatu je na njihovo traženje trećeosumnjičeni platio dio kupoprodajne cijene za kupljene stanove, odnosno 100 tisuća kuna za stan Čehoka te 103 tisuće za stan na ime Horvatovog sina.
Usto, USKOK sumnja da je na Horvatovo traženje drugo osumnjičeno poduzeće platilo ukupan iznos kupoprodajne cijene stana na njegovo ime u vrijednosti od 282 tisuće kuna, a na traženje Čehoka radove na njegovom privatnom objektu u vrijednosti od 43 tisuće kuna, dok je bivši varaždinski gradonačelnik tražio i opremanje stanova za sebe i za zamjenika.