Trošak održavanja referenduma o ustavnoj definicija braka iznosit će 40 milijuna kuna, a zbog njegova održavanja uredi državne uprave radit će produženo.
Trošak održavanja referenduma, rekao je danas ministar financija Slavko Linić na konferenciji za novinare nakon sjednice Vlade, bit će oko 40 milijuna kuna. Taj novac nije obuhvaćen rebalansom proračuna za 2013. već će se referendum financirati iz proračunske zalihe, dodao je.
Vlada je na današnjoj sjednici odlučila i da će uredi državne uprave u županijama i Gradski ured za opću upravu Grada Zagreba, odnosno službenici koji rade na pripremi, provjeri i izradi popisa birača te izdavanju potvrda za glasovanje, raditi i u subotu 16. studenoga, i to od 8 do 16 sati, te produženo u srijedu, 20. studenoga, do 18 sati. U nedjelju, 1. prosinca, radit će za vrijeme glasovanja na referendumu od 7 do 19 sati.
Građani će na državnom referendumu odlučiti žele li da se u Ustav unese odredba da je brak zajednica muškarca i žene.
Gradu Vukovaru Vlada je danas odobrila 600.000 kuna na teret državnog proračuna, za program obilježavanja "Dana sjećanja na žrtvu Vukovara 1991. godine".
Vlada je dala i odobrenje za nabavu ukupno 1328 vozila putem operativnog leasinga za 18 ministarstva i sedam zavoda i ureda za razdoblje od 2014. do 2018. godine, ukupne vrijednosti 167,1 milijuna kuna. Ministar Linić rekao je kako su svi poštivali vladine limite, odnosno 'smanjili rashode za te pozicije'.
Vlada je prihvatila i Izvješće o provedbi Nacionalnog plana za suzbijanje trgovanja ljudima za 2012. godinu.
Potpredsjednica Vlade Milanka Opačić izvjestila je da je od 2002. godine, od kada se vodi službena evidencija, u Hrvatskoj zatečeno 116 osoba koje su bile žrtve trgovanja. U 2012. bilo ih je 11, a najveći dio njih su žene koje su iskorištavane za prostituciju, navela je.