U parlamentarnom memorandumu u srijedu tvrdi se da su pripadnici američke savezne policije bili pristrani prema Donaldu Trumpu 2016., što je optužba koja dolazi u pravom trenutku za američkog predsjednika umiješanog u aferu o navodnom dosluhu s Rusijom
Po tom memorandumu senatskog odbora za unutarnju sigurnost, gotovo 50.000 sms poruka koje su razmijenila dva pripadnika FBI-ja vodeći istragu o Hillary Clinton, pokazuju simpatije prema bivšoj demokratskoj kandidatkinji na predsjedničkim izborima naspram 'prijetnje' Trumpova tima.
Clinton se sumnjičilo da se privatnom elektroničkom poštom koristila za primanje tajnih vojnih dokumenata dok je bila državna tajnica (2009 - 2013).
'NOVI SMS-ovi FBI-ja SU BOMBA!', reagirao je predsjednik na Twitteru u srijedu nakon objave memoranduma.
Republikanci budnim okom prate Saveznu istražnu agenciju FBI koju optužuju da po svaku cijenu želi dokazati da je Trump pobijedio na izborima zahvaljujući nelojalnim manevrima o kojima se dogovarao s Moskvom.
Američki predsjednik je u subotu osudio 'ruski lov na vještice' nakon objavljivanja spornog memoranduma, kritičnog prema FBI-ju koji su sastavili republikanci u Zastupničkom domu i u kojemu se govori o zlouporabi istražiteljskih ovlasti.
Po ocjeni senatskog odbora u kojemu većinu imaju republikanci, iz sms poruka može se zaključiti da je bivši ravnatelj agencije James Comey u srpnju 2016. odlučio da neće goniti Clinton prije nego je sasluša te da je bivši predsjednik Barack Obama mogao utjecati jer je htio 'sve znati' o tijeku istrage.
Trump je u svibnju razriješio Comeyja, ali je morao imenovati posebnog državnog tužitelja Roberta Muellera kako bi istražio sumnje o dosluhu. Tom je istragom obuhvaćen najbliži krug oko milijardera koji se redovito žali da ona neopravdano ometa njegovo političko djelovanje. Saslušani su mnogi suradnici i bliske mu osobe, a četiri su optužene za financijske i druge prekršaje, ali ne i za dosluh s Rusijom.