Žestoko je 'iskrilo' u srijedu ujutro na početku saborskog zasjedanja između Mostovog zastupnika Nikole Grmoje, koji je tražio stanku zbog oprosta duga suprugu ministrice vanjskih i europskih poslova, i predsjedavajućeg Hrvatskog sabora Furija Radina, koji stanku nije odobrio jer se ne odnosi na točku dnevnog reda o kojoj se raspravlja.
Potporu Grmojinom zahtjevu dao je i SDP-ovac Gordan Maras te su obojica zaradili opomene.
"Tražim stanku jer sam konsterniran činjenicom da muž ministrice vanjskih vanjskih poslova Pejčinović Burić ne plaća račune. To je čovjek koji je utukao 5 milijuna kuna u štetni projekt termoelektrane na plin, koja je trebala biti na rijeci Cetini, a koji smo zaustavili. Čovjek se nikako ne može nazvati socijalnim slučajem, a sada mu Milan Bandić na temelju zakona kojeg je donijela ova vlada, bez socijalniih kriterija, otpušta dugove", rekao je Grmoja.
Radin mu je uzvratio da se stanka može tražiti samo o temi o kojoj Sabor raspravlja, a raspravlja o godišnjem izvješću o radu Agencije za zaštitu tržišnog natjecanja.
"Jel' Vi to kao član vladajuće koalicije smatrate da je u redu da se ljudima koji imaju milijune otpuštaju dugovi i još opravdavate takve postupke? Ova vlada i ova ministrice ide iz afere u aferu, ona štiti protupravno trošenje novca u svom ministarstvu, a sada njezinom mužu milijunašu grad Zagreb otpušta dugove kao socijalnom slučaju", ustrajao je Grmoja, kojeg je Radin bezuspješno pokušavao prekinuti.
Na kraju mu je dao opomenu obrazloživši je zlouporabom Poslovnika, što je potaklo i Marasa da se požali na povredu Poslovnika.
"Neopravdano ste odbili stanku Klubu Mosta jer je tema usko vezana uz rad inspektorata i zakonom koji je na snazi," podržao je Maras Mostovce te i sam zaradio opomenu.
To ga međutim nije smirilo i nastavio je dobacivati iz klupe, a Radin ga je više puta upozorio da će mu, ne prestane li, dati i drugu opomenu, što će značiti da više danas neće moći govoriti.
Maras je međutim nastavo provocirati, a Radin se predomislio: "Neću Vam dati drugu opomenu jer mi nije isto voditi sjednicu kada Vas nema!".
Grad Zagreb odlučio je u skladu s odredbama Zakona o otpisu dugova fizičkim osobama, oprostiti do 10.000 kuna građanima koji su u blokadi i pod ovrhom, a budući da nije određen imovinski cenzus, dugovi se opraštaju svima, pa i onim najbogatijim Zagrepčanima, objavio je Jutarnji list.