Planet Zemlja počeo je u četvrtak okretati novu stranicu u nadi da će 2021. biti sretnija od godine obilježene pandemijom zbog čega su milijarde ljudi primorane najdulju noć provesti zatvorene u svome domu
Maleni arhipelag Kiribati i otočje Samoa u Pacifiku prvi su ušli u 2021. u 11sati po srednjoeuropskom vremenu, a neneastanjeni otoci Howland i Baker u nju ulaze 26 sati poslije.
Sat vremena poslije u 2021. uplovio je Novi Zeland u kojem su na snazi samo manja ograničenja čineći tu državu jedinstvenom jer nije otkazala okupljanja na otvorenom te su stanovnici Aucklanda uživo pratili vatromet na ulicama.
Stanovnici drugih država nisu te sreće i sve od Sydneya do Rima vatromete, naravno ako nisu otkazani, mogu pratiti jedino putem malih ekrana ili računala.
Od Francuske do Latvije i Brazila, policija i u nekim slučajevima vojska je osiguravala poštivanje noćnog policijskog sata i zabrana okupljanja u velikom broju.
U Sydneyu, najvećem gradu Australije, najslavniji novogodišnji vatromet održan je u 14 sati po srednjoeuropskom vremenu bez publike budući da se pojavilo novo žarište na sjeveru grada u kojem je 150 slučajeva zaraženih.
U Rusiji je desetak osoba kao i svake godine plivalo u ledenim vodama Bajkalskog jezera u Sibiru, prkoseći ekstremnim temperaturama između -26 i -35°C.
Hrvatska je novu 2021. dočekala većinom bez slavlja i velikih zajedničkih dočeka na trgovima, ponajviše zbog epidemiološke situacije vezane uz koronavirus, ali i u solidarnosti i sućuti sa stradalnicima razornog potresa koji je u utorak pogodio šire područje Petrinje i Siska te opet zatresao Zagreb.
Okupljanja u pojedinim dijelovima središta većih gradova bilo je usprkos tome što nije bilo organiziranih dočeka, no najveći dio građana dočekao je Novu godinu u krugu obitelji.