Kraj još jednog trgovinskog tjedna na hrvatskom tržištu kapitala bio je u znaku mješovitih izvedbi glavnih dioničkih indeksa, slično kretanjima na svjetskim tržištima. CROBEX se zadržao u zelenom teritoriju, četvrti dan za redom, ostvarivši dnevni rast od 0,23 posto i tjedni od 1,4 posto te zaključivši tjedan na 3.230 bodova
CROBEXplus je upisao sličan dnevni dobitak (+0,25 posto), dok je CROBEX10 za skoro isti postotak skliznuo u crveno (-0,22 posto). Sektorski indeksi su nastavili ovotjednu dinamiku i još jedan dan zaključili s mješovitim izvedbama, među kojima je industrijski sektor ostao nepromijenjen. Građevinski sektor je upisao najveći rast i to od 4,5 posto i to zahvaljujući dobrim izvedbama obje sastavnice, osobito Ingre, koja je skočila 6,5 posto, dok je transportni sektor skliznuo u crveno za 3,1 posto, nakon 9,2 posto gubitka Jadroplova.
Ukupna likvidnost je porasla u odnosu na ostatak tjedna, dosegnuvši 2,5 milijuna eura, na krilima početka objava kvartalnih financijskih izvještaja. Značajnih 1,1 milijun eura prikupio je Končar D&ST i ojačao 1,85 posto nakon objave kvartalnih rezultata koji upućuju na rast konsolidiranih prihoda od 33 posto te skok operativne dobiti za čak 75 posto. Končar d.d. se također, već tradicionalno, našao među likvidnijim izdanjima, s prometom od 256 tisuća eura i padom cijene od 0,2 posto.
Titula dobitnika dana odlazi Podravskoj banci s rastom cijene od 4,2 posto. Dobar dan su također imali i Zagrebačka banka te Dalekovod, oboje s plusom od 2,4 posto, te još jedna banka, HPB s dobitkom od 2,1 posto. Gubitnike predvodi Adris Grupa (povlaštene dionice) s padom od 1,3 posto, a slijede ju Helios Faros s minusom od 1,1 posto te Ericsson Nikola Tesla koji je skliznuo za 0,8 posto.
Dobitnik dana: Podravska banka +4,17% 100,00
Gubitnik dana: Adris Grupa -1,26% 62,60
CROBEX +0,23% 3229,86