VJEČNI MLADIĆI

Za ovim muškarcima nekad su ludjele žene u bivšoj državi: Pogledajte kako izgledaju danas

13.04.2019 u 20:30

Bionic
Reading

Zbog njih su kupovale ploče, hrlile na koncerte, slale strastvena ljubavna pisma, lijepile postere po zidovima, a neke od njih obožavateljice su doslovno progonile. Koliko je žena palo na njihov šarm, nikada se neće saznati, a evo koji su im frajeri nekad bili privlačni

Ono što su nekima danas Petar Grašo, Gibonni ili Tony Cetinski to su nekada bili mačo muškarci širokog vokalnog spektra. Većinu su krasile duge kose, nerijetko fudbalerke, zulufi i nezaobilazni brkovi. Prisjetili smo se nekadašnjih zvijezda koje i danas, unatoč slaboj prisutnosti u medijima i prodaji albuma, aktivno djeluju na sceni.

Milo Hrnić

Osamdesetih je svaki tulum, koliko god na njemu bilo rokera, pankera i ljubitelja kancone, redovito završavao tako da društvo na kraju balade s ganućem pusti glas pjevajući popularne šlagere 'Dobra večer, prijatelji', 'Požurite konji bijeli', 'Moja Ane broji dane', 'Golubice bijela', 'Vrati se', 'Dalmacijo, ljubav si vječna', bezvremenske hitove legendarnog Mila Hrnića. U novije vrijeme gledali smo ga u reklamnoj kampanji jedne banke. Pjevač je glumio pet likova, a ističe da mu nije bilo teško jer se scenarij bazirao na njegovim hobijima.

Godinama je trenirao džudo, bio je dio menadžerskog tima u jednom dalmatinskom hotelu, a ima i zavidnu estradnu karijeru koja traje više od 30 godina. Prije nego što je počeo pjevati Milo je bio pomorac i 60-ih godina plovio je na parnom brodu. Brkovi ga prate još od sedamdesetih, kada se profesionalno počeo baviti glazbom, a kada je raskopčana košulja onako poluprofilno vrebala s omota singlica. Albumi danas 67-godišnjeg Dubrovčanina prodavani su u dijamantnim tiražama.

Elio Pisak

Istarski Mišo Kovač, kako ga mnogi zovu, i danas je aktivan na sceni. Iza njega je pola milijuna prodanih nosača zvuka. 'Do devedesetih je išlo super kad je riječ o prodaji. Neću se žaliti, radim, stvaram. Osjećam se isto kao i tih nekih zlatnih godina, kad se cijenio rad te poštenje. Još se uvijek može tako ako se nađu i udruže dobri, pozitivni ljudi', poručio je za tportal Elio Pisak.

Danas uživa u svojem domu, iz kojeg se pruža predivan pogled na pitoreskni Buzet te okolna brda. Živi usred zelenila i prirode, pa je u skladu s time počeo i živjeti. 'Berem gljive, trenutno šparoge. Svaki dan propješačim šest, sedam kilometara. Imam 60 kvadrata svog vrta i time se zabavljam. Planiram posaditi 10-12 kultura za dušu i odmor', pohvalio se.

Nedavno je Elio Pisak objavio pjesmu 'Plamen stare ljubavi', za koju glazbu potpisuje Andrej Baša, a stihovi su njegovo djelo.

'Pokušavam ostati takav kakav sam i baš želim da se udruže ljudi koji stvaraju dobra djela za sebe, okolinu i svijet jer su nas razbili na komadiće. Kao glazbenici imamo moć da ljudima stvorimo pozitivu. Bez glazbe bi bilo nemoguće živjeti. To jednostavno uđe pod kožu i teško ide van. Raduje me i veseli to što još uvijek imam podršku publike koja me cijeni i sluša', rekao nam je.

Darko Domijan

Karlovčanin Darko Domijan danas je odvjetnik i direktor jednog zagrebačkog staračkog doma, a nekad je bio jedna od najvećih zvijezda domaće pop-scene. Već kao 16-godišnjak, 1968., imao je prvu ljetnu gažu i tada je pjevao, ali i svirao bas gitaru i trombon. Svestranog glazbenika proslavile su pjesme 'Ulica jorgovana', 'Ruže u snijegu' i 'Sedam suza'. Zvali su ga 'zlatni dečko'. Nosio je dugu, ali urednu kosu, jednako takav zavodnički brk te zulufe. Takva mu je bila i odjeća, uredna, ali u skladu s vremenom, u kojem se rock križao s pop-glazbom.

S karijerom je stao 1989. godine, kada je s gotovim albumom došao u tadašnji Jugoton, no urednik ga je odbio grubim riječima.

'Tada sam odlučio završiti Pravni fakultet. S 37 godina počeo sam novu karijeru. Jedan od razloga jest i to što volim pomagati ljudima, pa sam nekima pomagao i kao psiholog. Nikad nisam prestao koketirati s glazbom. I danas se pitam jesam li napravio pravi potez kad sam otišao u odvjetništvo. Kad stanem na pozornicu, i dalje se osjećam odlično. Povremeno i nastupam u Sloveniji i nadam se nekom novom hitu', ispričao je nedavno 67-godišnjak za Večernji list. Posljednjih godina objavio je nekoliko pjesama.

Dalibor Brun

Jedan od najpopularnijih pjevača zabavne glazbe 70-ih i 80-ih godina bio je i Dalibor Brun. Svoju je diskografsku priču započeo 1973. godine, kada je za tadašnji Jugoton objavio LP 'Voljenoj', a 70-ih za istu kuću objavio je još nekoliko uspješnih albuma. Iza sebe ima zavidnu glazbenu karijeru dugu više od četiri desetljeća. Snimio je preko 50 ploča, nastupao na svim važnijim festivalima, a imao je i svoj TV šou. Njegov posljednji studijski album 'Nema spavanja' objavljen je za Croatia records 2004. godine. Devedesetih godina Dalibor je objavio i album sa skladbama Đorđa Novkovića 'Mega mix (29 hitova)', a koji je do današnjih dana ostao jedan od rekordera u prodaji u hrvatskoj diskografiji.

Poznati Riječanin sada snima nove pjesme. U glazbenom studiju u Kraljevici 68-godišnjak je u travnju prošle godine ponovno zagrijao glasnice kako bi snimio materijal za svoj novi album.

Izvor: Društvene mreže

Ivo Pattiera

Šibenčanin, kojeg mnogi nazivaju hrvatskim Iglesiasom, danas ima 70 godina, no malo tko bi mu ih dao. Vitalan je, a glas ga još uvijek itekako služi. Šarmantni i dobroćudni Ivo Pattiera, koji se proslavio i ulogama u zagrebačkom Kazalištu Komedija, u kojem je formalno umirovljen, nije se odrekao ni festivalskih bina ni koncerata.

Osamdesetih je postigao značajne uspjehe na Splitskom festivalu velikim hitovima 'Pjesmom te ljubim', 'Prođi me se', 'Ćale moj' i 'Rascvjetana grana'. Pattierine pjesme zaslužile su brojna priznanja, što mu je donijelo veliku popularnost. Uspješnu glazbenu karijeru nastavlja i 90-ih godina, sve do 2004., kada je objavio zadnji studijski album 'Dođi na jednu ćakulu' za Croatia records. Posljednjih godina redovit je gost festivala Večeri dalmatinske šansone, na kojem je prošle godine dobio plaketu za dvadeset godina vjernosti.

Duško Lokin

Perjanica naše estrade tijekom karijere snimio je više od 28 albuma i imao je više od 20 zlatnih ploča. Wikipedia kaže da je Duško Lokin prodao više od pet milijuna nosača zvuka. Svoje prve nastupe pamti po veselju roditelja jer se zbog glazbe odrekao sporta. Igrao je nogomet, a bio je i u juniorskoj rukometnoj reprezentaciji, zbog čega je popustio u školi.

I nakon pet desetljeća glazbene karijere, u 75. godini života, vrlo je vitalan. Perika mu je ostala zaštitni znak, a tijekom desetljeća uspješne karijere Lokin nije promijenio stajling.

'Ja sam vam čudo od čovika, živin 360 na sat, volin unuku, praunuku, sve ljude, zaljubljen sam u društvo, u prijatelje i nogomet, a iznad svega volim reprezentaciju', izjavio je ranije. U braku s voljenom Anuškom već je pola stoljeća. Njegova receptura za sretan brak, osim ljubavi, poštovanje je i uvažavanje jedno drugoga.

Supruga nikad nije bila ljubomorna na obožavateljice koje su opsjedale njezina muža. On joj, ističe, nije davao povoda za to. 'Čekale su me u mraku iza bine, slale mi cvijeće, 70-ih sam dobivao po tri, četiri tisuće pisama dnevno. Plašio sam se tih sačekuša u mraku - srce bi mi stalo kad bi iskočila iz mraka i rekla 'bok'. Ljubomorni muževi su mi prijetili smrću', izjavio je Lokin ranije.