BUNDESLIGA

Bayer preokretom do pobjede protiv Bayerna; Juranovićev Union Berlin vratio se u utrku za naslov

19.03.2023 u 19:55

U derbi utakmici 25. kola Bundeslige nogometaši Bayera su na domaćem terenu u Leverkusenu svladali minhenski Bayern 2:1.

Bayern je poveo u 22. minuti kada je na asistenciju Goretzke suparničku mrežu pogodio Kimmich. No, sve se okrenulo u drugom poluvremenu i to nakon dva dosuđena jedanaesterca za domaćina.

U oba slučaja miran i precizan je bio Argentinac Palacios koji je u 55. minuti izjednačio na 1:1, dok je u 73. prevario Sommera i osigurao svom klubu veliku pobjedu.

Bio je ovo tek treći ligaški poraz Bayerna ove sezone, a ujedno je time ostao drugi na ljestvici. Ima bod manje od dortmundske Borussije. Bayer je nastavio s penjanjem na ljestvici te je trenutačno na sedmom mjestu. Ujedno je Bayer, kombinirano u Bundesligi i Europskoj ligi, ostvario petu pobjedu u nizu.

Hrvatski reprezentativac Josip Stanišić je za Bayern igrao od 56. minute.

Nogometaši Union Berlina pred svojim su navijačima pobijedili Eintracht iz Frankfurta s 2:0

Bodove je domaćin, za kojeg je cijelu utakmicu odigrao hrvatski reprezentativac Josip Juranović, osigurao golovima u drugom poluvremenu. Prvo je Khedira pogodio suparničku mrežu u 53. minuti, dok je konačnih 2:0 postavio Behrens pogotkom u 75. minuti. S ova tri boda Union Berlin se vratio na treće mjesto ljestvice, dok je Eintracht ostao šesti.

Ovo je bila prva pobjeda Union Berlina nakon pet utakmica u nizu, u svim natjecanjima, bez slavlja. Prije ovog susreta u Bundesligi je berlinski Union imao dva remija i poraz, dok je u Europskoj ligi upisao remi i poraz od belgijskog Union St. Gilloisa i pritom ispao u osmini finala.

Za goste je cijelu utakmicu odigrao Hrvoje Smolčić, dok je Kristijan Jakić ostao na gostujućoj klupi za pričuve.

Bundesliga, 25. kolo:

• Bayer - Bayern 2:1 (Palacios 55-11m, 73-11m / Kimmich 22)
  • Union Berlin - Eintracht 2:0 (Khedira 53, Behrens 75)
  • Mainz - Freiburg 1:1 (Onisiwo 90+6 / Doan 55)

Subota:

• Hoffenheim - Hertha 3:1 (Kramarić 24-11, 37-11m, Bebou 51 / Jovetić 90+2)
  • Bochum - Leipzig 1:0 (Mašović 48)
  • Augsburg - Schalke 1:1 (Maier 51 / Buelter 90+3-11m)
  • Stuttgart - Wolfsburg 0:1 (Marmoush 56)
  • Borussia (D) - Köln 6:1 (Guerreiro 15, Haller 17, 69, Reus 32, 70, Malen 36 / Selke 42)