košarkaška euroliga

Bayern velikim preokretom iznenadio Real Madrid; 'kraljevi' ne mogu bez Hrvata

04.10.2024 u 07:48

Košarkaši Bayerna svladali su Real Madrid 97-89 velikim preokretom u zadnjoj četvrtini na startu nove sezone Eurolige, a Mario Hezonja, zbog nedavne bolesti, nije bio u sastavu španjolske momčadi

Na poluvremenu je bilo 52-51 za njemačku momčad, ali je Real početkom drugog poluvremena serijom 13-0 došao do dvoznamenkaste prednosti (54-64).

Španjolska momčad je u zadnju četvrtinu ušla s +9 (73-64), da bi Bayern serijom 11-2 došao do izjednačenja (75-75) u 33. minuti. Bavarci su novom serijom 11-0 u 37. minuti došli do +11 (88-77).

Španjolci su 20 sekundi prije kraja stigli na samo jedan koš zaostatka nakon što je Facundo Campazzo pogodio oba slobodna bacanja, ali je Argentinac nakon promašene trice na osam sekundi do kraja dobio tehničku i isključujuću pogrešku, a Vladimir Lučić je pogodio pet slobodnih bacanja za konačnih 97-89.

Kod pobjednika je najbolji bio Shabazz Napier s 25 koševa, a Johannes Voigtmann je spojio 19 koševa i 10 skokova. Hrvatski reprezentativni centar Danko Branković je igrao nešto više od četiri minute i uhvatio jedan skok te ukrao jednu loptu. Campazzo je ubacio 19 koševa i imao devet asistencija za Real, dok je Džanan Musa završio dvoboj s 18 koševa.

Panathianikos je u obranu naslova krenuo pobjedom 87-77 na gostovanju kod berlinske Albe. Amerikanac Kendrick Nunn je sa 16 koševa predvodio atensku momčad, dok je francuski reprezentativac Mathias Lessort ubacio 14 koševa uz osam skokova. Australac William Mcdowell-White je s 13 koševa bio najbolji strijelac Albe.