španjolska liga

Betis se u 88. minuti spasio poraza i zaustavio pobjednički niz sjajne Girone

21.12.2023 u 21:36

Nogometaši Betisa, idući protivnici zagrebačkog Dinama u play-offu nokaut faze Konferencijske lige, odigrali su na domaćem terenu 1:1 protiv Girone u 18. kolu španjolske La Lige

Prije gostovanja u Sevilli Girona je imala čak sedam ligaških gostujućih pobjeda u nizu, a bila je sasvim blizu i osme jer je vodila sve do 88. minute.

Prvi gol na utakmici postigao je Ukrajinac Artem Dovbik koji je u 39. minuti realizirao jedanaesterac za 1:0 Girone.

Betis je ipak izbjegao treći ovosezonski prvenstveni poraz u 88. minuti. Stvorila se gužva u gostujućem šesnaestercu, a sve je razriješeno bombastičnim udarcem Pezzelle s 15 metara za konačnih 1:1.

• +5
Betis - Girona, španjolska liga, 21.12.2023. Izvor: EPA / Autor: Julio Munoz

Girona je ostala prva na ljestvici te uz utakmicu više ima i tri boda više od Real Madrida. Betis je ostao na sedmom mjestu.

U drugom odigranom susretu ranijeg termina ovog četvrtka Cadiz i Real Sociedad su odigrali bez golova.