'CRVENI' NA VRHU

Blagojevićeva golčina; Split teškom mukom slomio Osijek!

26.07.2015 u 10:19

U drugoj subotnjoj utakmici trećeg kola MAXtv Prve lige u Parku mladeži Split je svladao Osijek 2:1 te preuzeo vrh prvenstvene ljestvice

'Crveni' su stigli do novih bodova. Na svojem stadionu slomili su otpor vrlo dobrih gostiju iz Osijeka.

U uvodnim minutama nije bilo previše uzbuđenja, ali se zato u 21. dogodio potez koji je malobrojne gledatelje digao sa sjedalica. Blagojević je iz slobodnjaka s oko 19 metara prebacio živi zid i probio nemoćnog Mikulića.

Samo tri minute kasnije u strijelce se upisao Špehar, mladi napadač zabio je svojim Osječanima, ali nije slavio pogodak.

Split je bio blizu trijumfa, ali se momčad iz Gradskog vrta odbijala predati. Gosti su imali zicer u završnici prvog dijela, ali Šorša nije bio precizan. No isti igrač je zato namjestio nišanske sprave u 65. te je vratio nadu suigračima da mogu ostati neporaženi.

Bez obzira na očajničke pokušaje osječkih nogometaša da dođu do boda, Split se uspio obraniti te skočiti na prvo mjesto ligaške ljestvice.

Dinamo Zagreb - Inter Zaprešić 5:1
Split - Osijek 2:1