NBA liga

Bojan Bogdanović nije mogao sam; bio je najbolji strijelac za Utah, ali opet su izgubili

31.01.2022 u 08:32

Utah Jazz Bojana Bogdanovića su sinoć upisali peti poraz u nizu, bolji do njih su u Minneapolisu bili Minnesota Timberwolves sa 126:106, a hrvatski košarkaš je bio najbolji strijelac poražene momčadi

Minnesotu je do pobjede predvodio Karl-Anthony Towns koji je upisao triple-double sa 31 košem, 11 skokova i deset asistencija. Jaden McDaniels je dodao 22 poena, a Anthony Edwards 15 za Minnesotu koja je prekinula niz od dva poraza.

Bogdanović je bio najbolji strijelac Utaha, u gotovo 36 minuta na terenu zabio je 23 koša (šut iz igre 7/11, trice 4/5) uz četiri skoka, dvije asistencije i jednu ukradenu loptu. Mike Conley je ubacio 22 koša, a Jordan Clarkson 17 za Utah.

U ranije odigranoj utakmici LA Clippers su sa 115-90 pobijedili na gostovanju Charlotte Hornets, a hrvatski košarkaš Ivica Zubac je u pobjedi svoje momčadi ostvario solidan učinak.

U 20 minuta na terenu Zubac je ubacio sedam koševa (šut iz igre 2/2) te pridodao tome deset skokova, tri asistencije i jedan blok.

Najbolji strijelac Clippersa bio je Reggie Jackson sa 19 koševa, Marcus Miorris je dodao 16, a Luke Kennard 14. Kod Charlotte je najbolji bio LaMelo Bell koji je utakmicu završio sa 23 koša.

U drugoj NBA utakmici koja je završila ranije Atlanta Hawks su kod kuće svladali LA Lakerse sa 129-121 a do pobjede ih je vodio sa 36 ubačaja i 12 asistencija Trae Young.

U redovima Lakersa najbolji je bio Malik Monk sa 33 koša i 10 skokova, dok je Anthony Davis zabio 27 koševa.