TEŠKA POBJEDA

Chelsea s igračem više ostao u igri za naslov prvaka!

13.04.2014 u 19:26

Nogometaši Chelseaja i dalje su „prva pratilja" Liverpoolu u borbi za naslov prvaka Engleske, a u 34. kolu uspješno su odradili gostovanje na Liberty Stadiumu svladavši Swansea 1-0...

Chelsea je uspješno odradio gostovanje kod Swanseaja, potencijalno neugodno gostovanje kod momčadi koja očajnički treba bodove u borbi za očuvanje premierligaškog statusa.

Londonska momčad imala je olakšan posao od rane faze utakmice kada je Swansea već u 16. minuti ostao s igračem manje na travnjaku nakon što je Španjolac Chico u razmaku od samo dvije minute zaradio dva žuta kartona i morao rano napustiti travnjak.

Prije toga Chelsea je bio nadomak vodstva nakon što je Salah umjesto mreže pogodio vratnicu, a nakon isključenja Chica gosti su potpuno preuzeli kontrolu nad igrom. Treći crveni karton Chica Floresa ove sezone značajno je utjecao na odnos snaga, ali tek u drugom poluvremenu Chelsea je počeo kreirati veći broj prilika.

Nakon serije promašaja, u 68. minuti gosti su napokon poveli. Nemanja Matić odigrao je dobru loptu za Dembu Ba, a Senegalac postiže pobjednički pogodak, drugi pobjednički gol u kratko vrijeme nakon što je bio junak i protiv Paris Saint-Germaina.

Ovom pobjedom Chelsea je došao na dva boda zaostatka za vodećim Liverpoolom protiv kojeg će uskoro igrati na Anfieldu i tražiti priliku za još aktivnije uključenje u borbu za naslov prvaka.

Premiership, 34. kolo:

Swansea – Chelsea 0-1 (Ba 68.)

Liverpool – Manchester City 3-2 (Sterling 6., Škrtel 26., Coutinho 78. / Silva 57., Johnson 63. – autogol)