ABA LIGA

Cibona posve razbijena kod Mornara u Baru

27.12.2016 u 21:51

Evidentno uzdrmana posljednjim događajima, odnosno prodajom Žižića i ostavkom Petrovića, momčad Damira Mulamerovića doživjela je uvjerljiv poraz u Baru. Mornar je slavio 92:57

U posljednjoj utakmici 15. kola regionalne košarkaške ABA lige Cibona je na gostovanju u Baru doživjela težak poraz od Mornara 57:92.

'Vukovi' su u Baru nastupili bez svog najboljeg igrača Ante Žižića koji je prodan turskoj Darušafaki i doživjeli debakl. Mornar je nakon prve četvrtine imao devet koševa prednosti (24-15), na poluvremenu je bilo +11 (40:29), na kraju treće dionice +22 (66:44), a na koncu ogromnih +35 (92:57).

Cibona je pobjedom protiv Mornara imala priliku skočiti na treće mjesto ABA lige i izboriti poziciju koja vodi u doigravanje, no bez Žižića to će biti teško. Ante Žižić je do sada bio vodeći strijelac lige s prosjekom od 20,0 koševa, te prvi skakač s prosjekom od 9,2 skokova. Koliko nedostaje već se vidjelo u prvom susretu.

Mornar su do pobjede predvodili Antabia Waller i Jamont Jones sa po 14 koševa, dok su Radoje Vujošević, Vukota Pavić i Marko Mugoša dodali po 13 koševa.

Kod Cibone jedini igrač s dvoznamenkastim brojem koševa bio je Emir Sulejmanović koji je zabio 14 koševa i dodao 10 skokova. Scott Reynolds je zabio osam, a Nik Slavica, Nebojša Joksimović i Petar Marić po sedam koševa.