francuski kup

Čudo nad čudima; šestoligaš izbacio prvoligaša i to bez penala

05.01.2019 u 20:19

Nogometni kup često je znao donijeti velika iznenađenja. No, ovakvo, da klub iz šeste lige izbaci prvoligaša odnosno klub koji je 2017. igrao finale ovog natjecanja - zbilja je senzacionalno.

A upravo to se dogodilo u Francuskoj, gdje je Viry Chatillon pobijedio Angers 1:0.

Strijelac jedinog gola bio je Mahmadou Sacko u 50. minuti dvoboja.Uz strijelca, posebno se istaknuo vratar domaćih Vicent Da Silva, koji je u nekoliko navrata uspio zaustaviti izgledne prilike gostiju.

Zanimljivo, Angers je u sezoni 2016/17 bio finalist ovog natjecanja, a u zadnjoj utakmici izgubio je s minimalnih 1:0 od PSG-a. S time da je PSG tada slavio autogolom Cissokha u prvoj minuti sudačke nadoknade.

No, nije Angers jedini koji se osramotio.

Pljusku je 'popio' i Montpellier, koji je izugibio od trećeligaša Ententea. Za razliku od Angersa, Montpellier se znatno duže držao u 'egalu' jer oni su pogodak primili u trećoj minuti sudačke nadoknade. Strijelac je bio Mathieu Géran.

Od prvoligaških klubova ispao je i Nimes koji je teško stradao na gostovanju kod trećeligaša Lyon-Ducherea izgubivši sa 0:3. Golove su zabili Mendes (13), Julienne (80) i Ezikian (88).

Neočekivano je ispao i drugoligaš Niort koji je poražen na gostovanju kod četvrtoligaša Bergerac Perigord sa 2:1.

Niort je poveo u 15. minuti preko Mathieu Sansa, no Bergerac je vrlo brzo okrenuo rezultat. Dvije minute kasnije izjednačio je Bisson, a u 26. minuti za vodstvo domaćina zabio je Belbachir. U nastavku susreta Niort je imao nekoliko sjajnih prilika, ali nije uspio izjednačiti.