NBA LIGA

Damian Lillard utrpao 61 koš Dallasu, Dario Šarić opet odličan u važnoj pobjedi Phoenixa

12.08.2020 u 09:30

Phoenix Suns Darija Šarića ostali su jedina neporažena momčad NBA u nastavku sezone koja se igra u Orlandu nakon što su sinoć sa 130:117 pobijedili Philadelphia 76erse, a hrvatski reprezentativac Dario Šarić je bio odličan sa 18 koševa. No, junak večeri svakako je bio igrač Portlanda Damian Lillard koji je Dallasu zabio 61 koš

Šibenčanin Dario Šarić je na terenu proveo 24 minute i opet mu je za dlaku izmaknuo double-double jer uz 18 koševa (šut iz igre 7/9, trice 2//2) ugrabio devet skokova te dodao tome još i četiri asistencije. Šarićeve koševe pogledajte OVDJE.

Devin Booker je bio najbolji pojedinac Phoenixa, ubacio je 35 koševa uz devet skokova i sedam asiatencija

Phoenix, koji je dobio svih sedam utakmica u kompleksu u Orlandu, sada je izjednačen na devetom mjestu s Portland Trail Blazersima i još je uvijek u igri za završnicu u Zapadnoj konferenciji. Nedostaje mu još samo jedna pobjeda, a u četvrtak igra protiv Dallas Mavericksa.

Portland Trail Blazersi su sinoć sa 134-131 nadigrali Dallas Maverickse, a njihov Damian Lillard je zabio nevjerojatnih 61 koš, izjednačivši rekord karijere. Kako je igrao Lillard pogledajte OVDJE.

Samo su dva igrača u NBA povijesti tri puta u sezoni ubacila 60 ili više koševa. Prije Lillarda to je redovito radio Wilt Chamerlain.

Carmelo Anthnony je ubacio 26 koševa, a hrvatski košarkaš Mario Hezonja je odigrao 22 minute za Portland i u tom je vremenu upisao tri koša (šut iz igre1/5, trice 0/3) uz pet skokova, četiri asistencije i jednu ukradenu loptu.

Kod Dallasa najbolji je sa 36 koševa bio Krstaps Porzingis dok je Luka Dončić ubacio 25.

San Antonio Spurs su sa 123-105 bili bolji od Houston Rocketsa, a Luka Šamanić je u ovoj pobjedi dobio priliku da zaigra i na terenu je proveo pet minuta, no bez pogodaka (šut iz gre 0/2). Ipak upisao je dva skoka i jedan blok.

Keldon Johnson je bio najbolji strijelac Spursa sa 24 koša i 11 skokova, a DeMar DeRozan je dodao 23 koša. Zahvaljujući ovoj pobjedi Spurs su također ostali u igri za doigravanje u Zapadnoj konferenciji. Houston je već ranije osigurao doigravanje.

Milwaukee Bucks su sa 126-113 bili bolji od Washington Wizardsa 113, iako je Giannis Antetokounmpo isključen u drugoj četvrtini zbog napada na Wizardsovog

Boston Celtics su sa 122-107 svladali Memphis Grizzliese, a predvodio ih je Jayson Tatum sa 29 poena, dok je kod poražene momčadi najbolji bio Ja Morant koji je utakmicu završio sa 26 koševa.

Sacramento Kings su sa 112-106 nadigrali New Orleans Pelicanse, a Brooklyn Nets su sa 108-96 bili bolji od Orlando Magica.