Danci u posljednjim sekundama izborili finale, Slovenci će se boriti za broncu

• I.Ž./Hina
  • Zadnja izmjena 09.08.2024 23:30
  • Objavljeno 09.08.2024 u 23:32

U drugom polufinalnom susretu olimpijskog rukometnog turnira Danska je u dramatičnoj završnici pobijedila Sloveniju 31:30 (15:10)

U finalu olimpijskog turnira rukometaša igrat će Danska i Njemačka. Danci su u polufinalu pobijedili Sloveniju 31:30, dok su Nijemci bili bolji od Španjolske 25:24.

Danska je vodila od prve do posljednje minute, u pojedinim trenucima i sa šest razlike, no Slovenija je polako smanjivala zaostatak i minutu prije kraja stigla na samo gol minusa (31:30).

Danci su u idućem napadu izborili sedmerac kojeg Mikael Hansen nije realizirao i Slovenija je dobila 15 sekundi za produžetak. Aleks Vlah je zaustavljen prekršajem, Slovenci su tražili sedmerac, no suci su dosudili deveterac iz kojeg Borut Mačkovšek nije uspio zabiti s istekom vremena.

• +11
Slovenija - Danska, rukomet, polufinale, Olimpijske igre, 9.8.2024. Izvor: EPA / Autor: ALEX PLAVEVSKI

Dansku su do pobjede predvodili Magnus Landin Jacobsen sa šest, te Lukas Jorgensen i Mikkel Hansen s po pet golova, dok su na slovenskoj strani najefikasniji bili Aleksa Vlah i Dean Bombač s po sedam golova.

Danska je do sada samo jednom osvojila olimpijsko zlato, 2016. u Rio de Janeiru, dok je u Tokiju bila druga.

U prvom polufinalu Njemačka je pobijedila Španjolsku 25:24 (12:12).