očekivano

Dinamo očekivano sredio 'lokose', Sosa zaradio potres mozga

19.11.2017 u 17:34

U utakmici 16. kola Hrvatski Telekom Prve HNL Dinamo je kao domaćin slavio protiv Lokomotive 2:0. Za 'modre' su zabili Fiolić i Lecjaks kojemu je ovo bio prvi gol otkako je stigao na Maksimir...

Dinamo je i dalje neporažen u ogledima s Lokomotivom, sada ima 26 pobjeda i jedan remi, a današnjim trijumfom 'modri' su povećali prednost na ogromnih 12 bodova ispred prvog pratitelja Osijeka

Dinamo je poveo već u 18. minuti kada je bivši igrač Lokomotive Ivan Fiolić pogodio iz blizine nakon ubačaja Sose s lijeve strane.

Autor: youtube

Lokomotiva je imala dvije sjajne prilike za izjednačenje preko Chaga (36)Ivanušeca (48), ali je oba puta golman Dinama Livaković sjajno reagirao i obranio te pokušaje. U 77. minuti Henriquez je mogao riješiti pitanje pobjednika, ali u situaciji kada je bio sam ispred Šemšpera - puca pored gola.

U 80. minuti je zbog drugog žutog kartona isključen igrač 'gostiju' Denis Kolinger, a u 90. minuti je Čeh Jan Lecjaks postigao svoj prvi gol u Dinamovu dresu za konačnih 2:0.

Napomenimo kako je Borna Sosa zamijenjen na poluvremenu nakon što je dobio nenamjeran udarac nogom u glavu u jednom duelu. Iz Dinama su potvrdili kako je Sosa zadobio lakši potres mozga...

Dinamo vodi s 40 bodova ispred Osijeka koji ima 28, dok je Lokomotiva ostala šesta s 21 bodom.

Susret se igrao na stadionu u Maksimiru, a sudio je pred 1300 gledatelja Strukan iz Splita.