28.02.2015 u 16:59

• +7

MAXtv 1. HNL, 23. kolo, GNK Dinamo - RNK Split

Izvor: Pixsell / Autor: Sanjin Strukić

U prvoj subotnjoj utakmici 23. kola MAXtv Prve lige Dinamo je u Maksimiru svladao Split 2:0 te se tako vratio na pobjednički kolosijek

Ni 'crveni' nisu uspjeli srušiti nevjerojatan niz hrvatskog prvaka koji nije izgubio kod kuće
od 31. srpnja 2010. (Rijeka). Dinamo je upisao 76. prvoligašku utakmicu zaredom bez poraza, a bila je to 66. pobjeda uz 10 remija.

Prvu izglednu situaciju imali su gosti, Belle je izbjegao zaleđe, ali je traljavo pucao dok mu je u susret izlazio vratar Eduardo.

Kazna je stigla u 16. minuti. Nakon kontakta Cekicija i Radotića u šesnaestercu sudac Batinić je pokazao na bijelu točku i izazvao prosvjede gostujućeg sastava, a spomenimo kako je pri tom padu domaćem igraču pukla ključna kost te ga neće biti do kraja sezone. Siguran izvođač s bijele točke bio je Henriquez.

Dinamo je kontrolirao utakmicu, družina iz Splita se orijentirala na kontre, a u 34. morala je po drugi puta po loptu u mrežu. Fernandez je pobjegao njihovoj zadnjoj liniji i pogodio za 2:0.

U uvodnim minutama drugog dijela Dinamo je pritisnuo, očigledno želeći sve riješiti, no pokušaji Šimunovića i Ademija nisu bili precizni. Ipak, Split nije imao snage ozbiljnije zaprijetiti i odvesti utakmicu u nemirne vode.

'Modri' su rutinski priveli susret kraju te se učvrstili na vodećoj poziciji.

Dinamo Zagreb - Split 2:0
Rijeka - Slaven Belupo 17:00