Engleski izbornik nakon s(p)retne pobjede priznao: Imao sam čudan osjećaj...

• Janko Badrić
  • Zadnja izmjena 30.06.2024 22:40
  • Objavljeno 30.06.2024 u 22:26

Engleska je nije pokazala apsolutno ništa od prve do minute 94., ali je zvijezda Real Madrida Jude Bellingham zablijesnuo kada ga je njegova momčad najviše trebala

Sustret u osmini finala Europskog prvenstva u Njemačkoj ostavila je gorak okus navijača Engleske. Naime, momčad Tri Lava se namučila protiv 45. reprezentacije na svijetu, Slovačke. Slovaci su poveli u golom Ivana Schrantza u 25. minuti i kada se sve činilo kao da je gotovo, u 95. minuti Jude Bellingham poravnava račune spektakularnim 'škaricama'.

Bellingham je fantastično zabio škaricama za rezultat 1-1 duboko u sudačkoj nadoknadi. Na početku produžetka, kapetan Tri lava Harry Kane glavom je iz blizine pogodio za 2-1. Na kraju je momčad Garetha Southgatea ostvarila ključnu pobjedu koja im je osigurala mjesto u četvrtini finala Eura 2024.

Izbornik Tri Lava, Gareth Southgate, komentirao je u razgovoru za BBC Radio 5 Live nakon utakmice.

'Imao sam čudan osjećaj da utakmica nije mrtva i znam da to zvuči smiješno. Gurali smo i ispitivali. U konačnici nam je pogodak donio onaj koji smo ubacili u šesnaesterac.'

'Na nekih 15 minuta do kraja pitate se može li Jude odigrati do kraja. On i Harry Kane stvaraju ovakve trenutke i zato ne radite promjene kada ljudi traže još promjena. Imali smo dovoljno napadajući igrače na terenu.'

• +61
Engleska - Slovačka, EURO 2024., osmina finala, 30.6.2024. Izvor: EPA / Autor: ABEDIN TAHERKENAREH

Komentirao je i njegov sporan potez prebacivanja Bukaya Saka ne lijevog beka kao i svoju 100. utakmicu na klupi Engleske u dvoboju sa Švicarskom.

'Osjećali smo da nam je Bukayo na lijevom beku dao dodatni izlaz u napadu. To je dobra opcija. Moram reći da je hrabrost koju su igrači pokazali večeras bila fantastična.'

'To nije ni ovdje ni tamo. Nismo došli doći do četvrtfinala, ali prebroditi noć kao što je večeras pokazala je fantastičan karakter i sada igramo protiv izvrsne švicarske momčadi. Imamo nekoliko dana da se oporavimo i pripremimo za njih.'

Iduću utakmicu u četvrtini finala, Engleska igra protiv Švicarske, 6. srpnja u 18 sati.