španjolska liga

[FOTO] Atletico Madrid napokon je prekinuo crni niz od četiri prvenstvena poraza; Šime Vrsaljko ovu je pobjedu pratio s klupe za pričuve

02.01.2022 u 20:39

U susretu 19. kola španjolskog nogometnog prvenstva Atletico Madrid je pobijedio Rayo Vallecano 2:0 ostvarivši prvu pobjedu nakon četiri uzastopna poraza

Nakon što je upisao poraze od Mallorce (1:2), Real Madrida (0:2), Seville (1:2) i Granade (1:2), Atletico je napokon pronašao put do slavlja. Prvog nakon 28. studenog i pobjede protiv Cadiza.

Aktualni španjolski prvak je protiv Rayo Vallecana slavio 2:0, a oba gola postigao je Angel Correa (28', 53'). Hrvatski nogometaš Šime Vrsaljko nije nastupio za domaći sastav.

• +7
Atletico Madrid - Rayo Vallecano, španjolska liga, 2.1.2022. Izvor: EPA / Autor: Kiko Huesca

U ranije odigranom susretu Getafe je šokirao Real Madrid pobijedivši 1:0.

Pogodak odluke zabio je Enes Unal u devetoj minuti susreta. Posljednji poraz u prvenstvu Real je doživio početkom listopada od Espanyola (1:2). Nakon toga je spojio osam pobjeda i dva remija.

Kapetan hrvatske reprezentacije Luka Modrić vratio se u sastav 'kraljevskog kluba' nakon što je zbog zaraze koronavirusom boravio u kućnoj izolaciji od 14. do 24. prosinca. Modrić je odigrao cijeli susret, a u 16. minuti je pogodio prečku.

• +11
Getafe - Real Madrid, španjolska liga, Primera, 2.1.2022. Izvor: EPA / Autor: RODRIGO JIMENEZ

Real je posljednji put izgubio prvu utakmicu na otvaranju godine, 7. siječnja 2007. od Deportivo La Corune (0:2). Dodajmo i kako je ovo bila tek prva pobjeda Getafea protiv Real Madrida u posljednjih 16 međusobnih susreta.

Real vodi s 46 bodova, Sevilla ima osam bodova manje, ali i dvije utakmice manje, dok je Real Betis treći s 33 boda i dva susreta manje. Atletico Madrid je skočio na četvrto mjesto s 32 boda.