SVI REZULTATI PRIMERE

[FOTO] Šime Vrsaljko zabio nakon gotovo godinu dana za Atletico; madridski velikan je poslije isteka regularnog dijela imao 3:1 na vrućoj Mestalli, a onda je uslijedio - šok!

Madridski Atletico primio je dva gola u sudačkoj nadoknadi za konačnih 3:3 u gostima kod Valencije u 13. kolu Primere, a gol je za prvaka polučio Šime Vrsaljko

Vrsaljko je zabio iz velike blizine za 3:1 u 62. minuti, a iako je izgledalo da je postigao gol rukom, nakon intervencije VAR-a pogodak mu je priznat. Zadranin je zadnji gol za Atletico zabio sredinom prosinca 2020. godine u Kupu Kralja protiv Cardasarra.

Iako se činilo da će taj gol biti dovoljan za pobjedu prvaka, no napadač Valencije Hugo Duro zabio je u ludoj završnici u 92. i 97. minuti za konačnih 3:3.

Luis Suarez (35) i Griezmann (58) bili su strijelci za Atletico, a prvi gol za Valenciju bio je autogol Savića (50).

Vrsaljko je ušao u igru u 8. minuti zbog ozljede Trippiera.

• +7
Valencia - Atletico, Primera, 2021/22. Izvor: EPA / Autor: Biel Alino

Ranije je Villareal na svom stadionu svladao 'fenjeraša' Getafe s 1:0 golom Trigueirosa iz 10. minute.

U večernjem terminu nogometaši Seville slavili su u gradskom derbiju na stadionu Betisa s 2:0 i priključili se vrhu Primere.

Sevilla je zasluženo dobila derbi, a ključni trenutak zbio se u 45. minuti kada je igrač Betisa Fernandez dobio drugi žuti karton. U drugom dijelu su Acuna (55) i Bellerin (81-ag) donio veliku pobjedu Sevilli i onima u gradu koji navijaju za 'bijelo-crvene'.

Ivan Rakitić je igrao do 83. minute.

Ranije je Real Sociedad zasjeo na vrh pobjedom kod Osasune 0:2, za koju je Ante Budimir igrao posljednjih sedam minuta.

Baski su prvi s 28 bodova, Real i Sevilla imaju po 27.