SP U FUTSALU

Francuska izborila četvrtfinale; izbacila momčad koja je tukla Hrvatsku u grupi

27.09.2024 u 17:02

Francuska je pobijedila Tajland s 5-2 i u četvrtfinalu će igrati protiv Paragvaja koji je bio bolji od Afganistana

Nogometna reprezentacija Francuske izborila je plasman u četvrtfinale Svjetskog futsalskog prvenstva u Uzbekistanu nakon što je u susretu osmine finala porazila Tajland sa 5-2.

Francuska je povela u osmoj minuti golom Bendalija i to je bio jedini pogodak u prvom dijelu. Toure je u 23. minuti povisio na 2-0, dvije minute kasnije smanjio je Thueanklang, no Mohammed je u 29. minuti vratio Francuze na dva razlike.

Wingwon je u 33. vratio Tajland u život, ali su Francuzi odgovorili golovima Mouhoudinea (38. minuta) i Saadaouija (39.) za konačnih 5-2. Francuska će u četvrtfinalu igrati protiv Paragvaja koji je bio bolji od Afganistana.

U posljednjem susretu osmine finala nešto kasnije se sastaju Hrvatska i Argentina. Pobjednik tog dvoboja u četvrtfinalu će igrati protiv Kazahstana.