ht premijer liga

Gorica nanijela Zadru treći uzastopni poraz te ovom pobjedom potvrdila nastup u Ligi za prvaka

11.02.2022 u 21:28

U utakmici 21. kola Hrvatski Telekom Premijer lige Gorica je na svom parketu 97:89 (27:19, 20:20, 24:28, 26:22) pobijedila Zadar

Ključna je bila prva četvrtina koju su košarkaši Gorice dobili s osam koševa razlike. Druga je četvrtina završila rezultatom 20:20, da bi Zadar s četiri razlike dobio treću, a Gorica s istom razlikom zadnju. Bio je ovo treći uzastopni poraz Zadra u HT Premijer ligi...

Najučinkovitiji igrač Gorice bio je Borna Kapusta s 25 koševa, Dino Cinac je dodao 18 koševa i deset skokova, a Mate Kalajžić 17 koševa. U redovima Zadra najbolji je bio Martin Junaković s 19 koševa i šest asistencija, no morao je napustiti igru zbog ozljede, Dominik Mavra zabio je 18 koševa, a Justin Anthony Carter je dodao 12.

Gorica je na omjeru pobjeda i poraza 12-9 te je već sada osigurala mjesto u Ligi za prvaka, a Zadar je na 14-5.

Gorica-Zadar97:89