Gruzija je u 18. minuti autogolom Le Normanda šokirala Španjolsku, koja je odgovorila golom Rodrija u 39. minuti za 1:1. U nastavku kvaliteta je došla do izražaja i preko Ruiza (51'), Williamsa (75') i Olma (83') su došli do uvjerljive pobjede. U četvrtfinalu ih čeka razigran domaćin Eura, Njemačka!

ŠPANJOLSKA: Unai Simon - Carvajal, Le Normand, Laporte, Cucurella - Pedri, Rodri, Fabian Ruiz - Yamal, Morata, Williams

GRUZIJA: Mamardašvili - Gvelesiani, Kašia, Dvali - Kakabadze, Čakvetadze, Kiteišvili, Kočorašvili, Ločošvili - Mikautadze, Kvarachelia

• +59
Španjolska - Gruzija, EURO 2024., osmina finala, 30.6.2024. Izvor: EPA / Autor: Robert Ghement
Cup tree provided by Sofascore
  • 90’

Kraj utakmice

• 90’

Igrat će se još najmanje 3 minute sudačke nadoknade

• 83’

GOOOOOL!! Novi pogodak za Španjolsku! Olmo je potegnuo s ruba šesnaesterca i majstorski je pogodio za 4:1!

• 75’

GOOOOOOL!! Španjolska je povećala prednost protiv Gruzije! Ruiz je sjajnom dugom loptom našao Williamsa koji je napravio slalom kroz obranu i zakucao je loptu u mrežu za 3:1!

• 66’

Prijeti Gruzija! Tsitiašvili se sjurio u šesnaesterac i iskosa iz teške pozicije je pucao pored gola

• 66’

Oyarzabal i Grimaldo ušli su umjesto Morate i Cucurelle

• 63’

Dvostruka promjena kod Gruzije, Tsitaishvili i Davitashvili mijenjaju Lochoshvilija i Chakvetadzea

• 56’

Morata je pucao s distance, ali nije bio precizan

• 52’

Olmo je ušao umjesto Pedrija

• 52’

GOOOOOOL!! Španjolske je povela protiv Gruzije! Yamal je prekrasnim ubačajem uposlio Ruiza u šesnaestercu koji je glavom sjajno pogodio za 2:1!