BILIMA PREDNOST

Hajduk je odigrao možda i najbolju utakmicu sezone!

09.05.2013 u 15:17

Pogocima Maglice i Kouassija, splitski je Hajduk pobijedio Lokomotivu i tako ostvario prednost od 2:1 prije uzvratnog dvoboja. Za vas smo izdvojili nekoliko najzanimljivijih komentara ove utakmice

Nakon odigrane prve utakmice finala Hrvatskoga kupa, Hajduk ima minimalnu prednost. Kako su je ostvarili te što se zanimljivo moglo vidjeti na tom susretu, pitali smo na našem community portalu Tribina.hr. Evo što su sve primijetili naši korisnici…

Što se Hajdukove igre tiče, njihov vjerni navijač El_Nino komentirao je posebno igru u prvom poluvremenu: Nakon prvih pet minuta opipavanja bila igrača na terenu krenulo je sve jači pritisak Hajduka, pritisak koji je izrodio nekoliko prekida, brojne kornere, odličan slobodnjak Vukovića te stativu Sušića nakon odličnog proigravanja Kouassija. Baš to prvo poluvrijeme izdvojio bi kao (po)najbolje Hajduka ovog proljeća, pa i cijele sezone. Čvrsta obrana koja gostima nije dozvolila ni polušansu, odličan vezni red, konačno probuđeni Caktaš i prava je šteta što na odmor Hajduk nije otišao s barem golom prednosti. Drugih 45 minuta donijelo je nešto veći posjed lopte Lokomotive, no ona je uglavnom bila na njihovoj polovici sve do nesretne 53. minute, mlitavog starta prema lopti Maloče i gola Antolića.

Sve o domaćem nogometu

Više o MAXtv Prvoj ligi i Kupu Hrvatske pročitajte OVDJE.

Korisnik Hanibal primijetio je moguću zamjenu koju je trener Ivković mogao napraviti: Čekajući drugo poluvrijeme, razmišljao sam da Ivković pod hitno treba jednu kardinalnu promjenu - a to je ulazak Mathiasa Chage, jer Maleš, koji kao i inače igra na poziciji jedinog defenzivnog veznog 'korektora' nije mogao ništa. Hajdukovi igrači su ga mudro odsjekli od ostatka veznog reda i napada, a Antolić je bio suviše neutraliziran, tako da doslovno Hajduk pametnom taktikom i sustavom igre nije dopustio da Lokomotiva iskreira svoj prepoznatljiv tip igre. Prvi put otkako se igra sraz ovih momčadi, i rekao bih, prvi put u zadnjih osam utakmica, netko je uspio naći lijeka za Lokomotivinu goropadnost.

Nije bilo puno dvojbe oko toga tko je igrač utakmice, a nekoliko je redove Kouassiju posvetio Munja90: Nevjerojatno je da jedan 18-godišnjak igra na taj način. Gol i asistencija, de facto sam riješio utakmicu, već tradicionalna gimnastička proslava gola dovelo je do delirija na Poljudu. Ono čega me strah su predstavnici Anderlechta, Red Bull Salzburga, Fiorentine, Genta, Freiburga i Young Boysa koji su zasigurno jednako oduševljeni tim momkom samo da nam ne odleti prerano, za premalo novca, nakon premalo traga ostavljenog na Poljudu.

Još jedna dobra stvar je činjenica da su suci potpuno ostali u drugom planu, a primijetio je to i korisnik Marsonija: Što se tiče suđenja, bilo je dobro i bez nekih grešaka.Tu jasno ne računam neke, da kažem, normalne greške sudaca, zbog recimo lošeg postavljanja u tom momentu, greške nastale kada je teško procijeniti od koga se lopta odbila izvan teren i sl.To su, nazovimo ih, 'normalne' sudačke greške, ali nisu presudne, a pogotovo se ne može reći da su bile namjerne. Srećom, četvrti i peti sudac nisu imali posla i nisu mogli utjecati na rezultat, jer nije bilo spornih situacija niti spornih prekršaja koje glavni sudac nije vidio.

Ako želite komentirati ovu ili druge aktualne nogometne teme, pridružite se našoj zajednici nogometnih stručnjaka na portalu Tribina.hr