09.09.2014 u 20:38

• +7

Kvalifikacije za Euro 2016.: Hrvatska - Malta

Izvor: Pixsell / Autor: Marko Lukunic/PIXSELL

Hrvatska nogometna reprezentacije stigla je do pobjede na otvaranju novog kvalifikacijskog ciklusa za Euro 2016. Pobijedili su naši Maltu 2:0, golovima Modrića i Kramarića

Sastav Hrvatske: Subašić – Milić, Lovren, Ćorluka, Srna – Brozović, Halilović, Modrić, Rakitić, Kovačić – Mandžukić

Sastav Malte: Hogg, Borg, Agius, Denech, Failla, Fenech, Schembri, R. Muscat, Camilleri, Z. Muscat, Mifsud

Kvalifakcije za Euro 2016., skupina H

Hrvatska – Malta 2:0 (Modrić 46, Kramarić 81)

Tijek utakmice

Kraj - Hrvatska je dobila Maltu, bodovi su tu, ali igra nije bila briljantna
90+1 - Brozović je izbio pred Hogga, nogom brani golman i skreće ju od vratnice u korner!
88' - Jelavić prijeti glavom, Hogg se baca i brani
81' - goool za Hrvatsku! Kramarić je utrčao u pravi trenutak i zabio prvijenac u dresu reprezentacije
74' - Kramarić je zavaljao obranu Malte i krasnim udarcem pogodio gredu!
65' - Brozović je pokušao iz voleja, preko gola
58' - fantastična prilika Rakitića, sam je bio u kaznenom prostoru, ali lopta je zapela u bloku
55' - opasan udarac Halilovića prošao je jako blizu vratnice
54' - lijepa akcija Hrvatske završava šutom Srne koji je bio neprecizan
46' - goool za Hrvatsku! Modrić za rođendan zabija silovitim udarcem s više od dvadeset metara!
Poluvrijeme - Hrvatska ima igrača više, ali ne igra dobro...Malta zadovoljno ide na odmor, uz zvižduke na Maksimiru
43' - Halilović puca u bliži kut, Hogg odbija u korner. Nakon kornera, Mandžukić puca glavom, malo iznad grede!
39' - Hogg je odbio jednu loptu, Halilović pokušao zabiti, ali otišla mu je preko noge
31' - crveni karton za Maltu! Borg je isključen nakon što se zakačio s Mandžukićem. Naš je napadač odglumio da je nokautiran i to je upalilo
16' - prva prava prilika za naše, Mandžo je pucao nakon prekida, malo pokraj gola
14' - Lovren i Modrić pokušali su loptu skrenuti u gol nakon kornera, ali lopta odlazi preko gola
8' - opasan ubačaj Srne, Hogg na pravom mjestu
3' - Malta je sjajno krenula! Schembri se probio kroz hrvatsku obranu, pucao u suprotni kut, Subašić ostao na pravom mjestu
1' - dvoboj u Maksimiru je počeo

Nakon relativno neuspješnog nastupa na Svjetskom prvenstvu u Brazilu, Kovačevi izabranici vraćaju se ovog utorka svom poslu. Novi ciklus kvalifikacija otvaraju protiv Malte na Maksimiru, u dvoboju u kojem ništa osim pobjede ne dolazi u obzir.

Hrvatska se nalazi u skupini s Italijom, Norveškom, Bugarskom, Azerbajdžanom i Maltom, a ako želi biti među prve dvije reprezentacije, što vodi na Euro, mora prvo svladati autsajdere na Maksimiru ove večeri, a onda i ne izgubiti na gostovanju kod Bugarske u sljedećem kolu...