Ivan Martinović bio je posebno emotivan: Igrali smo jedan za drugoga, shvatili smo da se moramo ponašati kao obitelj

• D. S.
  • Zadnja izmjena 24.01.2022 18:52
  • Objavljeno 24.01.2022 u 17:56

Hrvatska rukometna reprezentacija ostvarila je prvu pobjedu u drugom krugu Europskog prvenstva svladavši u ponedjeljak u Budimpešti reprezentaciju Islanda sa 23:22 (10:12), a svoje viđenje dvoboja dao je desni vanjski Ivan Martinović

Ivan Martinović bio je jedan od najzapaženijih na parketu te time i jedan od najzaslužnijih za veliku pobjedu. Zabio je pet pogodaka, kao i Ivan Čupić, a jedan manje od Tina Lučina.

'Najvažnije je da je pobjeda tu. Loše smo krenuli i oni su pobjegli na četiri, pet razlike. Obrana nam je bila loša, a oni su zabijalI lake pogotke. Ipak, vratili smo se na dvije razlike do poluvremena, a u nastavku smo promijenili mentalitet', rekao je Martinović za RTL i nastavio:

'Igrali smo jedan za drugog, Pešić je skupio više obrana. Oni se nisu predavali do samog kraja, ali nismo ni mi. Pokazali smo da možemo i na kraju smo slavili.'

• +41
Hrvatska - Island, rukometni Euro, 2022. Izvor: Pixsell / Autor: Sanjin Strukic/PIXSELL

Hrvatska je bolje izgledala u drugom dijelu…

'Shvatili smo da moramo biti angažiraniji, da moramo igrati i ponašati se kao obitelj. Borili smo se jedni za druge i to se vidjelo u drugom poluvremenu. Napravili smo dobar niz. Ja sam i nakon Danske najavio da želimo završiti s dvije pobjede, sad imamo dan odmora i spremni ćemo dočekati Nizozemce.'