kvalfikacije za sp

Ivankovićeva Kina u drami došla do prve pobjede i zadržala nade za SP

15.10.2024 u 16:21

Kina je u utakmici 4. kola trećega kruga azijskih kvalifikacija za SP pobijedila Indoneziju 2:1.

Momčad Branka Ivankovića povela je u 21. minuti golom Abduwelija Behrama, a na 2:0 je u 44. povisio Zhang Yuning. Činilo se da će Kinezi bez problema zadržati prednosti, ali su se gosti vratili u 87. minuti golom Hayea i u skoro deset minuta sudačke nadoknade dvaput bili blizu izjednačenju.

No, Kina je izdržala i došla do prve pobjede u trećoj fazi azijskih kvalifikacija te zadržala nadu da će moći nastaviti kvalifikacije. Naime, prve dvije reprezentacije iz svake skupine idu izravno na SP, a treća i četvrta idu u sljedeći krug kvalifikacija iz kojeg se također može izravno na SP, ali i u interkontinentalne kvalifikacije.