reakcija iz armenije

Izbornik Zlatko Dalić: Jedva čekam tu utakmicu, a što se tiče Bilića, ne pratim to!

11.09.2023 u 21:07

Hrvatska nogometna reprezentacija zasjela je na vrh ljestvice skupine D kvalifikacija za odlazak na EURO 2024. 1-0 gostujućom pobjedom protiv Armenije u Erevanu,a komentar je dao izbornik Zlatko Dalić

Nakon uvjerljivog slavlja protiv Latvije u Rijeci, Hrvatska je ovaj "mini ciklus" zaokružila i minimalnom pobjedom u Armeniji. Pogodak odluke zabio je Andrej Kramarić u 13. minuti postigavši 26. gol u 77. nastupu u hrvatskom dresu i trenutačno je peti strijelac u povijesti naše reprezentacije.

'Imali smo kontrolu cijelu utakmicu, puno šansi i posjeda. Taj drugi gol je nedostajao da privedemo utakmicu mirno, na kraju malo panike, to tako bude. Srećom nismo primili gol i dečkima čestitke na igri. Težak protivnik, vrući teren i mi smo se od prve minute postavili jako dobro. Bili su opasni i imaju tu kvalitetu, 1:0, ali možda je to malo, no dobro', rekao je izbornik u uvodu za Nova TV.

Dalić se izjednačio sa Slavenom Bilićem koji također ima 42 pobjede s Hrvatskom.

'Ne pratim to, netko je to rekao na press konferenciji neki dan. Lijep podatak, a s ovom pobjedom smo napravili veliki korak prema Njemačkoj. Dobili smo šest bodova, to je ono što smo htjeli, nismo pali i izgubili koncentraciju. U nekim situacijama nismo izgubili glavu, to se zna dogoditi. Ovo su protivnici koji nas ipak nekada znaju prevariti. Nismo izgubili motivaciju i to je dobro.'

• +34
Armenija - Hrvatska Izvor: Pixsell / Autor: Hrach Khachatryan/PIXSELL

Kako ste zadovoljni s Ivanušecom i Petkovićem?

'Ivanušec je igrao jako dobro, zamijenili smo njega i Kramarića jer su bili iscrpljeni da ih malo odmorimo. Bruno jako dobro, imao je dvije šanse koje nije zabio, ali sve u svemu dobro. Bruno igra dobro u klubu i reprezentaciji i nadam se da će tako biti i u listopadu.'

Slijedi Turska na Opus Areni

'Spremamo se za Tursku. Jedva čekam tu utakmicu, nisam bio na tom stadionu, kažu da je fantastičan i ima lijepu akustiku.'