LIGA KUP

Ja sam budućnost; Arsenalov klinac srušio rekord Cesca Fabregasa

26.09.2024 u 06:00

Jack Porter je u susretu protiv Boltona nastupio sa 16 godina i 72 dana oborivši klupski rekord koji je do sada držao Cesc Fabregas koji je imao 16 godina i 177 dana kada je započeo utakmicu Liga kupa protiv Rotherham Uniteda u listopadu 2003. godine

Nogometaši Arsenala i Liverpoola izborili su plasman u osminu finala engleskog Liga klupa, no večer je obilježio vratar Topnika Jack Porter postavši najmlađi starter u povijesti londonskog kluba.

Porter je u susretu protiv Boltona nastupio sa 16 godina i 72 dana oborivši klupski rekord koji je do sada držao Cesc Fabregas koji je imao 16 godina i 177 dana kada je započeo utakmicu Liga kupa protiv Rotherham Uniteda u listopadu 2003. godine.

Drugi najmlađi igrač

Jack je postao ukupno drugi najmlađi igrač koji je sudjelovao u utakmici prve momčadi iza Ethana Nwanerija koji je oborio rekord Premier lige u rujnu 2022. kada je sa 15 godina i 181 dan dobio nekoliko minuta u završnici susreta protiv Brentforda.

Arsenal nije imao previše problema protiv trećeligaša Boltona slavivši sa 5-1.

Liverpool prošao istim rezultatom

Golove za Topnike zabili su Declan Rice (16. minuta), Ethan Nwneri (37., 49.), Raheem Sterling (64.) i Kai Havertz (78.), dok je za goste zabio Aaron Collins (53.). Dalje ide i Liverpool nakon što je, također sa 5-1, porazio West Ham.

Gosti su poveli nakon autogola Jarrella Quansaha u 21. minuti, no Liverpool je okrenuo rezultat golovima Dioga Jote (25., 49.), Mohameda Salaha (74.) i Codyja Gakpa (90. i 93.). Od 77. minute West Ham je igrao bez isključenog Edsona Alvareza.