ovo nismo očekivali

Izbornik Olić se osvrnuo na važnu pobjedu: Bilo je prilično kaotično, pogotovo...

15.10.2024 u 21:37

Izbornik podijelio prve dojmove nakon pobjede protiv Grčke u kvalifikacijama za U21 Euro

U zadnjem, 10. kolu skupine G kvalifikacija za EURO 2025., hrvatska U-21 nogometna reprezentacija izborila je dodatne kvalifikacije pobjedom protiv Grčke 3-2 (2-2) u Koprivnici.

Hrvatska je brzo povela 2-0, no Grci su s dva pogotka u sudačkoj nadoknadi prvog poluvremena izjednačili. Međutim, izabranici Ivice Olića uspjeli su u završnici osigurati pobjedu. Golove za Hrvatsku postigli su Lukas Kačavenda (16'), Dion Drena Beljo (34') i Luka Vušković (76'), dok su za Grčku zabili Charalampos Kostoulas (45+3') i Theofanis Bakoulas (45+4').

• +50
Hrvatska - Grčka, nogomet U-21, kvalifikacije za EURO, 15.10.2024. Izvor: Cropix / Autor: Zeljko Hajdinjak

'Čestitam dečkima na pobjedi. Bilo je prilično kaotično, pogotovo prvo poluvrijeme. Vodili smo s 2-0, a onda primili dva gola u kratkom vremenu, ali oduševila me reakcija momčadi u nastavku. Stvorili smo nekoliko sjajnih prilika, ostali smo smireni i zasluženo pobijedili.'

Olić je otkrio da je u poluvremenu bio zabrinut kako će momčad reagirati.

'Bojali smo se kako će dečki reagirati jer nemamo iskusnijeg igrača da ih smiri, ali pokazali su karakter i zaslužili ovu pobjedu.'

Na pitanje što je rekao igračima u svlačionici, Olić je dodao:

'Smirivali smo ih, rekli smo im da igraju kroz posjed i da ostanu fokusirani. Vidjeli smo kako je Ivanović odigrao u nastavku. Drago mi je zbog pobjede, ali čekaju nas teške utakmice u studenom.'