SVLADANA NIZOZEMSKA

Košarkaši jedva izbjegli novu blamažu: Muka sa sretnim završetkom!

26.02.2018 u 21:49

U 4. kolu kvalifikacija za Svjetsko košarkaško prvenstvo Hrvatska je u Zadru ovog ponedjeljka svladala Nizozemsku rezultatom 82:78 i tako upisala svoju prvu pobjedu u skupini...

Nakon tri poraza u nizu Skelinova Hrvatska znala je da ovog ponedjeljka ne smije izgubiti u Višnjiku od Nizozemske i poraz se nije dogodio, no muka nije izbjegnuta. Naši košarkaši do trijumfa su stigli u iznimno tijesnoj utakmici u kojoj su bili uspješniji u samoj završnici i tako su zadržali određene izglede za odlazak na SP u Kinu sljedeće godine.

• +3
Kvalifikacije za SP u košarci: Hrvatska - Nizozemska Izvor: Pixsell / Autor: Hrvoje Jelavic/PIXSELL

Ljubitelji košarke u Zadru ponadali su se u prvom poluvremenu mirnoj pobjedi Hrvatske koja je na krilima Željka Šakića i Filipa Krušlina sigurno vodila i na poluvrijeme otišla s ugodnih +10 (54:44).

No, treća četvrtina bila je katastrofalna za našu reprezentaciju koja se pogubila, dok su Nizozemci odigrali odlično i sve preokrenuli te pogotkom Slagtera sekundu prije kraja s prednošću 60:59.

Ipak, u zadnjoj četvrtini Šakić uz pomoć Planinića, Perića i Krušlina uspješno je smirio protivnika pa se nova sramota nije dogodila, a Hrvatska je pobijedila rezultatom 82:78.

Najbolji strijelac naše reprezentacije bio je Željko Šakić s 22 postignutih koševa, dok je Filip Krušlin dodao 17, uz sedam skokova i šest asistencija. Kod Nizozemaca je najbolji bio Van der Mars koji je ubacio 20.

Hrvatska je tako napokon stigla do trijumfa u svojoj skupini G i izjednačila se s Nizozemskom na trećem mjestu, a da bi imala ikakve izglede otići na SP morat će pobijediti svoje obje preostale utakmice u lipnju, u gostima kod Italije i kod Rumunjske.