'GRAĐANI' PREUZELI VRH

Kovačić sjajno asistirao za gol Chelsea, ali Liverpool se spasio; novi posrtaj ManU-a

29.09.2018 u 20:53

U derbiju 7. kola Premiershipa Chelsea je u subotu na domaćem terenu protiv Liverpoola odigrao 1:1, pa sada više niti 'redsi' nemaju maksimalan učinak

Nakon opasnijeg ulaska u utakmicu 'redsa', domaćin je uzvratio na najbolji način – pogotkom. Mateo Kovačić je U 25. minuti okomitom loptom s centra asistirao, a Eden Hazard je zatresao mrežu.

Chelsea je držao tri boda u rukama do nekoliko minuta oprije kraja, a onda je ključni potez spasa povukao trener Liverpoola Jürgen Klopp!

U 86. minuti uveo je Daniela Sturridgea umjesto Milnera i on je u 89. na Shaqirijevu asistenciju izjednačio na 1:1!

• +5
Premiership, Chelsea - Liverpool Izvor: Profimedia / Autor: Profimedia

Manchester City je u subotu kod kuće dobio Brighton&Hove Albion sa 2:0, te je preuzeo prvo mjesto na ljestvici. Pogotke za City zabili su Raheem Sterling (29) i Sergio Aguero (65).

Najbolji strijelac Tottenhama Harry Kane bio je dvostruki strijelac za 2:0 pobjedu protiv Huddersfielda. Nakon dva uvodna poraza, od Manchester Cityja i Chelseaja, nogometaši Arsenala upisali su pet uzastopnih pobjeda, a u subotu su svladali Watford sa 2:0, i to autogolom Craiga Cathcarta (81) i pogotkom Mesuta Ozila (83).

U prvoj utakmici 7. kola nogometaši West Hama pobijedili su na Olimpijskom stadionu u Londonu Manchester United sa 3:1. Za drugu prvenstvenu pobjedu u posljednja tri nastupa 'čekićara' strijelci su bili Anderson u 5. minuti, Lindelof koji je pogodio vlastitu mrežu u 43. minuti te Arnautović koji je pogotkom u 74. minuti zaustavio mogući preokret, nakon što je Rashford u 71. minuti smanjio zaostatak gostiju na samo jedan pogodak.

Tako je Manchester United izjednačio najlošiji start sezone u Premier ligi, nakon sedam kola ima samo deset bodova. Isto se je dogodilo i u sezoni 2013/14. No, nakon poraza trener Manchester Uniteda Jose Mourinho žalio se na suca, kazavši da je prvi gol West Hama pao iz ofsajda, a da kod trećeg gola sudac nije vidio prekršaj na igraču Uniteda. Newcastle je na svom terenu poražen od Leicestera sa 0:2, i tako su 'svrake' po prvi puta izgubile četiri domaće utakmice na početku sezone.