Hrvatska nogometna reprezentacija u nedjelju je na Stade de Franceu dogurala do raspucavanja s bijele točke, no tada je ipak popustila koncentracija, pa su Francuzi preciznijim udarcima došli do ukupne pobjede i plasmana na Final Four nogometne Lige nacija
Francuzi su slavili u regularnom dijelu 2:0 pogocima Michaela Olisea (52) i Ousmanea Dembelea (80), a nakon produžetka bez golova odluka je pala u sedmoj seriji raspucavanja 11-eraca.
Nažalost, vratar Dominik Livaković, možda i najbolji igrač Hrvatske u nedjelju, koji je tijekom utakmice imao sjajnih intervencija, a i na SP-u u Katru bio sjajan baš u ovom segmentu igre (op.a branjenju 11-eraca), ipak je tužan napustio stadion.
'Ponosan sam na ekipu za obje utakmice protiv jedne od najboljih momčadi svijeta. Boli način na koji smo ispali. Nije bilo teško koncentraciju držati, borili smo se. Prva dva penala sam bio blizu, ali nemam što reći, nažalost', izjavio je Livaković, koji nije zaustavio ni jedan od sedam jedanaesteraca, iako je na ruci imao i Mbappeov i Tchouamenijev. Dvojica su Francuza promašila gol.