NOVI LIDER

[FOTO] Nakon izlaska iz igre Matea Kovačića, Chelsea slomio Southampton i preuzeo vrh Premier lige

02.10.2021 u 19:03

Odigrane su tri utakmice engleskog nogometnog prvenstva.

Chelsea je u subotu uvjerljivo u utakmici 7. kola engleskog prvenstva kod kuće sa 3-1 pobijedio Southampton i tako preuzeo vrh ljestvice.

Domaća je momčad povela u devetoj minuti pogotkom Chalobaha. U drugom poluvremenu je Southampton došao do izjednačenja nakon jedanaesterca, a strijelac je bio Ward Prowse. Timo Werner u 84. minuti zabija 2-1 za Chelsea, a Chilwell pet minuta kasnije zaključuje pobjedu Chelsea. Mate Kovačić je igrao za londonsku momčad do 74. minute.

• +5
Chelsea - Southampton, Premiership, 2021/22. Izvor: EPA / Autor: Facundo Arrizabalaga

U preostalim utakmicama koje su igrane u subotu Leeds je pobijedio kod kuće Watford pogotkom Diega Lolorentea u 18. minuti. Burneley i Norwich su odigrali neriješeno bez pogodaka, a Wolverhamtpon je sa 2-1 kod kuće slavio protiv Newcastlea. Junak utakmice bio je Hwang Hee-Chan koji je bio strijelac u 20. i 58. minuti. Jedini pogodak za Newcastle u 41. minuti postigao je Hendrick. Brighton i Arsenal su odigrali bez pogodaka.

Veći dio utakmice Brighton je bio bolji, imao je veći posjed lopte i više prilika, no nije uspio realizirati ni jednu. Arsenal je najbliže pogotku bio u prvom poluvremenu kada je Pierre-Emerick Aubameyang pucao glavom prema golu Brightona, ali bezuspješno.

Nakon ovog remija Arsenal je na devetom mjestu na ljestvici sa 10 bodova, dok je Brighton peti sa 14 bodova.

Chelsea je prvi sa 16 bodova, drugi je Liverpool koji ima dva boda manje, ali i utakmicu manje. Treći je s također 14 bodova Manchester United koji je danas odigrao 1-1 kod kuće protiv Evertona.