Njemačka je sredila Dansku i izborila četvrtfinale Eura na domaćem terenu

• Lu.K./Hina
  • Zadnja izmjena 29.06.2024 23:27
  • Objavljeno 29.06.2024 u 23:27

Njemačka je u Dortmundu pobijedila Dansku s 2:0 i, nakon Švicarske, postala druga reprezentacija koja se plasirala među osam najboljih na Europskog prvenstvu

Nakon što je Švicarska izbacila Italiju u osmini finala Europskog prvenstva, u četvrtfinale se plasirao i domaćin Njemačka svladavši Dansku s 2:0 u Dortmundu.

Golove su zabili Kai Havertz iz penala u 53. minuti i Jamal Musiala u 68. Utakmica je na 20-ak minuta prekinuta zbog nevremena, pri rezultatu 0:0.

Danci su u završnici prvog poluvremena imali dvije izgledne prilike za pogodak. ali je rezultat ostao 0-0.

Na početku drugog poluvremena danskoj reprezentaciji je na intervenciju VAR-a poništen pogodak Joachima Andersena, zbog minimalnog zaleđa, da bi istog igrača nekoliko minuta poslije lopta pogodila u ruku u kaznenom prostoru, zbog čega je engleski sudac Michael Oliver, nakon pregleda snimke, dosudio kazneni udarac, koji je Kai Havertz u 53. minuti pretvorio u vodstvo domaće reprezentacije.

Točku na i stavio je Musiala 15 minuta kasnije. Njemačka će se za polufinale boriti protiv boljeg iz susreta Gruzije i Španjolske.