HAJDUK SVLADAO OSIJEK

Pogledajte ludu golijadu na Poljudu i povratak Balića!

09.05.2015 u 20:59

Sjajni dvoboj na Poludu odigrali su Hajduk i Osijek. Do posljednjih pola sata bio je postignut tek jedan gol, a onda je krenula serija koja je stala na konačnih 3:2 za Hajduk

Hajduk je u četvrtoj minuti dvoboja poveo golom Gotala i u dvoboju prepunom tempa držao prednost protiv Osječana do poluvremena. Imali su gosti izglednih situacija, ali čekali su priliku i cijelo vrijeme tražili put prema Kalinićevim vratima. Ipak, sve do 60. minute bio je to sasvim običan dvoboj koji bi pamtili samo oni s najvećim nogometnim znanjem.

No, u 60. minuti u sastav Hajduka je trener Vukas nakon ozljede vratio Andriju Balića i nekako s tim potezom počeo je - show.

Mladi veznjak skoro je u prvom dodiru svladao vratara Mikulića, no morao je pričakati 'pune' tri minute kada je nakon gužve naciljao nebranjeni kut i pogodio za urnebes na Poljudu. Činilo se da je Osijek pred ponorom, no momčad Ive Šuška tada je jurnula još jače.

Samo dvije minute zatim Glavaš je glavom smanjio na 2:1 i nastvio svoj realizatorski niz protiv Hajduka. Niti rezultat 2:1 nije dugo bio aktualan na semaforu, igrala se 71. minuta kada je Hajduk uzvratio pogotkom caktaša koji je također poentirao glavom.

Uslijedile su izmjene koje su zaustavile visoki ritam, no u 85. minuti Osijek se ponovno vratio pogotkom Šuškovog aduta s klupe Špoljarića. Ipak, tih 3:2 se pokazalo i kao konačan rezultat koji osijek zadržava na dnu ljestvice (zajedno sa Zadrom), dok hajduk gura još jedan korak bliže trećem mjestu koje sigurno vodi u Europu.

Osijek ima sto razloga za brigu, a Hajdukov najveći je ozljeda Milevskog uoči derbija na Maksimiru idućeg vikenda. Ipak, sa spremnim Balićem i ta briga postaje puno manja...

Zagreb Dinamo Zagreb 1:1
Hajduk Osijek 3:2