Pogledajte nezapamćen skandal; zbog ovog je borac izbačen s Olimpijskih igara

• A.H.
  • Zadnja izmjena 03.08.2024 12:33
  • Objavljeno 03.08.2024 u 12:05

Teddy Riner postao je prvi džudaš koji je osvojio četiri olimpijska zlata. Francuz je pred domaćom publikom u finalu kategorije preko 100 kilograma ipponom pobijedio svjetskog prvaka Koreanca Kima Mina-jonga i stigao do čak šeste olimpijske medalje.

U četvrtfinalnom meču Rinera i Gruzijca Gurama Tushishvilija dogodio se skandal kada je Gruzijac nakon poraza nasrnuo na legendarnog Francuza.

Riner je slavio ipponom, a onda je poraženi borac podivljao. Gurnuo je Rinerovu nogu prema njegovom međunožju, a zatim se ustao i gurnuo 35-godišnjeg Francuza unoseći mu se u lice.

@eurosport Guram Tushishvili has been 𝐝𝐢𝐬𝐪𝐮𝐚𝐥𝐢𝐟𝐢𝐞𝐝 following this outburst to Teddy Riner ❌ #Paris2024 #Olympics #Judo ♬ original sound - Eurosport

Organizatori su odmah reagirali i izbacili Gruzijca s turnira. Tako je ostao bez prilike kroz repesaž stići do bronce, a izbačen je i iz momčadskog natjecanja.