RNK Split iz penala vodio sve do 90., a onda...

08.03.2016 u 13:23

• +4

RNK Split - NK Istra 1961

Izvor: Pixsell / Autor: Ivo Čagalj

U 26. kolu MAXtv Prve lige pred nekoliko stotina gledatelja u Parku mladeži RNK Split i Istra 1961 odigrali su 1-1

Nakon nesretnih poraza od Dinama i Rijeke, Split se nije uspio vratiti na pobjednički kolosijek protiv Puljana iako je do sudačke nadoknade imao minimalnu prednost. No Istra 1961 je u samoj završnici stigla do vrijednog boda u borbi za ostanak.

Igrači obje momčadi imali su kao protivnika težak teren, ali su prikazali vrlo dobar nogomet s dosta lijepih akcija, udaraca prema vratima i prilika.

Domaćin je bolje ušao u susret, a već u četvrtoj minuti je bio nagrađen penalom koji je najvjerojatnije kod navijača Istre izazvao velik bijes. Gojković je stavio ruku na rame Arroyja i odmah je maknuo, no Panamac je pao, a sudac Batinić taj je kontakt kaznio najstrožom kaznom. Mišić je bio precizan s bijele točke.

Goste loš početak nije obeshrabrio, prijetili su, a na vratima 'crvenih' sjajan je bio Zagorac te je pravovremenim reakcijama čuvao vodstvo Splita.

U 63. minuti drugi žuti karton zaradio je Blagojević pa je Sablićeva družina ostala s deset igrača na terenu. Brojčano nadmoćniji gosti su pritisnuli, krenuli na sve i ništa te su zasluženo stigli do izjednačujućeg pogotka u sudačkoj nadoknadi.

Jurkić je izbjegao zaleđe na lijevoj strani, dao je povratnu loptu na pet metara, a na pravom mjestu je bio Gržan za 1:1.

Split je peti s 37 bodova, a Istra 1961 osma s 22.

Split - Istra 1961 1:1