Gorica je hrabro krenula u utakmicu i poveli su golom Pršira iz penala u 28. minuti, ali Slaven Belupo je ekspresno izjednačio dvije minute poslije. I kad smo mislili da je sve gotovo Šlogar je u 94. minuti kaznio veliku grešku Suška za konačnih 2:1
8. kolo SuperSport HNL-a, NK Gorica - NK Slaven Belupo 2:1 (Sažetak utakmice) Izvor: tportal.hr / Autor: Croatel/MAX Sport

U odgođenom susretu osmog kola SuperSport HNL Gorica je u okršaju 'davljenika' pobijedila Slaven Belupo s 2:1 postigavši odlučujući pogodak u četvrtoj minuti nadoknade nakon velike greške vratara Ivana Suška.

Utakmica se trebala igrati u subotu, no zbog obilne kiše i nepovoljnih uvjeta za igru odgođena je za ponedjeljak.

Bio je to zanimljivi susret u kojem je domaćin stigao do tri boda nakon katastrofalne pogreške gostujućeg vratara. Okršaj dvije posljednje momčadi HNL-a obilježio je i VAR. Četiri puta sporne situacije su provjeravane putem video snimke, pritom su poništena dva gola i jedanaesterac.

Prvu veliku priliku na utakmici imala je Gorica u 13. minuti, Kapulica je uposlio Kolara u šesnaestercu koji je atraktivno pucao škaricama, ali je Sušak je sjajno reagirao odbivši loptu u korner. Nakon ubačaja Gorice, lopta je završila u golu. Bio je to neobičan gol, međutim nakon VAR provjere je poništen zbog prekršaja na Sušku.

U 28. minuti domaćin je ipak poveo. Agbekpornu je srušio Kolara u šesnaestercu i sudac Terzić je pokazao na najstrožu kaznu. VAR provjera je potvrdila njegovu odluku, a Jurica Pršir je bio siguran s bijele točke.

Samo dvije minute kasnije Slaven Belupo je izjednačio. Obrana Gorice je loše reagirala na dugačku loptu, Dominik Martinović je izašao sam pred Banića i zabio je za 1:1.

Martinović je u 34. minuti opet pobjegao obrani Gorice i još jednom zabio. No, radost gostiju kratko je trajala jer je pogodak poništen nakon VAR analize zbog zaleđa.

VAR se uključio i u 58. minuti, Banić je srušio Dolčeka, sudac je još jednom pokazao na bijelu točku. No, pokazalo se kako je Dolček bio u zaleđu.

Do same završnice nije bilo previše uzbuđenja i kada se već činilo kako će susret završiti remijem, gostujući vratar Sušak poklonio je pobjedu domaćinu.

Jedna lagana lopta ispala mu je iz ruku, što je Martin Šlogar iskoristio pogodivši u praznu mrežu.

GORICA: Banić - Krizmanić, Maloča, Leš - Mikanović, Kapulica, Pršir, Štiglec - Majstorović, Pajaziti - Kolar

SLAVEN BELUPO: Sušak - Bosec, Božić, Kovačić, Lučić - Agbekpornu, Crepulja - Grgić, Caimacov, Dolček - Martinović

• +31
Gorica - Slaven Belupo (30.9.2024.) Izvor: Cropix / Autor: Damir Krajac
  • 90'

90'

Kraj utakmice

• 90'

90'

GOOOOL!! Gorica je zabila gol debelo u sudačkoj nadoknadi! Sušak nije najbolje reagirao, ispala mu je lopta u šesnaestercu i Šlogar je zabio za 2:1!

• 90'

90'

Igrat će se još najmanje 5 minuta sudačke nadoknade

• 84'

84'

Murić je ušao umjesto Grgića

• 81'

81'

Izlaze Pršir i Kolar, a ulaze Pavlović i Majić.

• 79'

79'

Grgić je pucao s nekih 12 metara, ali nije bio precizan

• 72'

72'

Nova dobra šansa za Slaven Belupo! Martinović je pucao iskosa iz šesnaesterca, ali Maloča je u zadnji tren blokirao udarac

• 67'

67'

Dvostruka promjena kod Gorice, ušli su Ćaić i Dju, a izašli Leš i Kapulica

• 66'

66'

Kakav promašaj Slaven Belupa! Grgić je ostavio loptu Dolčeku koji je s par metara pucao daleko preko gola